Եթե մեզ հաջողվում է այնպես անել, որ Սերժ Սարգսյանը չլինի վարչապետի թեկնածու,ապա...Փաշինյան
«Մենք ունենք որոշակի շփումներ որոշակի շրջանակների հետ :Մենք   մերժում ենք բռնությունը ոչ միայն որպես գործողություն, այլև՝ հակագործողություն: Մեր հիմնական բանակցությունը ՀՀ քաղաքացիների հետ է, որովհետև քաղաքական այն պայմանը և պայմանագիրը, որ ստանձնել է Սերժ Սարգսյանը, այդ պայմանագրի մյուս կողմը ՀՀ քաղաքացիներն են: Առաջիկա պրոցեսներում ես և իմ գործընկերները գործելու ենք ոչ միայն որպես քաղաքական գործիչ, այլև՝ որպես ՀՀ քաղաքացի», -լրագրողների հե հանդիպմանը նշեց  ԱԺ Ելք խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը: «Մենք մերժում ենք բռնությունը ոչ միայն որպես գործողություն, այլև՝ հակագործողություն :«Հանուն Հայաստան պետության» ճակատից այս կապակցությամբ հնչում են տարբեր գնահատականներ, և քանի դեռ ճակատի անունից չկա միասնական, հստակ հայտարարություն, այս խնդիրը կմնա առկախված»,-խոսելով «Հանուն Հայաստան պետության» ճակատի հետ համագործակցության մասին` ասաց Փաշինյանը: Դա անձի՞, թե՞ կուսակցության, համակարգի դեմ պայքար է լինելու ,հարցրեցին լրագրողները  : «Ես ուզում եմ՝ մենք արձանագրենք, որ ՀՀԿ-ն, բացի Սերժ Սարգսյանից՝ վարչապետի այլ թեկնածու չունի: Եթե մեզ հաջողվում է այնպես անել, որ Սերժ Սարգսյանը չլինի վարչապետի թեկնածու, դա նշանակում է, որ ժողովուրդը տասնյակ հարյուր, հազարներով արտահայտել է իր կամքը և քաղաքական պրոցեսները վերցրել իր ձեռքը»,-պատասխանեց Փաշինյանը: