SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ մարտի 29-ին, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի 6-րդ գլխավոր վարչության (վարչության պետի առաջի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ալիկ Մարգարյանի), ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ( վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Սևան Քոչարյանի) գլխավորությամբ ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելով, ոստիկանության Արարատի բաժին է բերման ենթարկվել Արարատի մարզի Արբատ գյուղի 4-րդ փողոցի բնակիչ, 40-ամյա Սևակ Մարտիրոսյանը: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վերջինս կասկածվում է թմրանյութերի առքուվաճառքով զբաղվելու մեջ: Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանները հայտնաբերել են նաև թմրամիջոցների առքուվաճառքով զբաղվող հանցավոր ևս մեկ խումբ: Հայտնաբերվել է նաև մեծ քանակի թմրանյութեր: Փաստի առթիվ ոստիկանության Արարատի մարզային վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում: Հայտնաբերված թմրամիջոցները առգրավվել են և նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ: