Դատապարտյալները սպասե՞ն ներման. Թիվ 1 բանտապետը` Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման մասին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետ Ռաֆայել Հովհաննիսյանը Սերժ Սարգսյանին է ներկայացրել քրեակատարողական ծառայության ոլորտում 2017 թվականին իրականացված աշխատանքները, ՔԿՀ-ներում տրամադրվող առաջնային բուժօգնության որակի բարձրացման, էներգախնայողության ծրագրերի ներդրման, կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված բոլոր ՔԿՀ-ներում իրականացվող համալիր ստուգումների եւ ուսումնասիրությունների կատարման ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերին: «Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետ Ռաֆայել Հովհաննիսյանից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք հանդիպման ժամանակ Սերժ Սարգսյանի հետ խոսել են դատապարտյալների հուզող ամենակարեւոր հարցի մասին:
Պարո՛ն Հովհաննիսյան, դատապարտյալները տեւական ժամանակ է, ինչ ներման խնդրագիր են ներկայացրել Սերժ Սարգսյանին եւ սպասում են նրա որոշմանը: Վարչությունը այն մարմինն է, որը կատարելու է ներման որոշումը: Այդ հարցի շուրջ չե՞ք խոսել Սերժ Սարգսյանի հետ:
Ո՛չ: Նման հարցով չենք զրուցել: Այսինքն` Ձեզ հանձնարարական կամ ցուցակ չի՞ տվել Սերժ Սարգսյանը, թե ովքեր պետք է ներում ստանան: Այն, ինչ հրապարակվել է մամուլում, դա է, դրանից դուրս որեւէ այլ հարց չի քննարկվել: Այսինքն` դատապարտյալները ներման չսպասե՞ն: Ես նման բան չասացի, որ չսպասեն, ուղղակի ես ասացի, որ այդ հարցը նախագահի մոտ չի քննարկվել, ինձ հետ չի քննարկվել այդ հարցը»: Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում