«Ռուսական ռազմական ոստիկանությունն իր աշխատանքը Գյումրիում սկսել է մարտի 15-ից: Ներկա պահին նախապատրաստական աշխատանքներն են ընթացքի մեջ, աշխատանքային հարաբերությունների հստակեցումներ են կատարվում եւ ստորաբաժանումների կադրերի հստակեցումներ, ամեն ինչ միանգամից չի լինում եւ աշխատանքը փուլային է»,-Գյումրիում ՌՈ ներկայության մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրել է ՌԴ ԶՈՒ Հարավային ռազմական շրջանի մամուլի ծառայութունը:
Երբ ստորաբաժանումները ձեւավորվեն, ապա ռուսական կողմը հանդես կգա առավել հանգամանալից ասելիքով: Այս պահին, բացի պաշտոնական գրությունից, ոչինչ ասել չեն կարող:
Մամուլի ծառայությունից ՀԺ-ին հայտնեցին, որ հիմա Գյումրիում տեղակայված ռուսական 102-րդ ռազմաբազայում ընտրում են ռազմական ոստիկաններին: Պատասխանատուները սա շատ կարեւոր եւ միաժամանակ պատասխանատու ու բարդ աշխատանք են համարում:
Իսկ ովքե՞ր են լինելու ռուս ռազմական ոստիկաններն ու ինչպես են նրանք ընտրվում: Մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, ռազմական ոստիկաններին ընտրում են եւ ՌԴ զինված ուժերից եւ Հայաստանում ծառայություն իրականացնող բոլոր ռուսական ստորաբաժանումների զինծառայողներից:
Լուրը տպագրվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի մարտի 29-ի համարում: