Ռիտա Սարգսյանը դիրքերը չի զիջում Արմեն Սարգսյանի կնոջը.ով է լինելու առաջին տիկինը
Հայկական ժամանակ օրաթերթը գրում է.Արդեն երկար ժամանակ հայ հանրությունը չի կարողանում հստակ ստանալ մեկ հարցի պատասխան՝ իսկ ո՞վ է լինելու ՀՀ առաջին տիկինը կառավարաման նոր՝ խորհրդարանական մոդելի պարագայում, նախագահի՞, թե՞ վարչապետի կինը: Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչներն իրենք էլ լրագրողների սույն հարցին չեն կարողանում կոնկրետ պատասխան տալ, թեեւ միջազգային պրակտիկան պետք է որ նրանց հուշեր հարցի պատասխանը: Հանրապետության առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը ապրիլի 9-ից հետո իր դիրքերը չի զիջի 4-րդ նապագահ Արմեն Սարգսյանի կնոջը՝ Նունե Սարգսյանին: Եթե Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 9-ից հետո դառնա ՀՀ վարչապետ, ապա Ռիտա Սարգսյանը կշարունակի իրականացնել առաջին տիկնոջ գործառույթները եւ ինքն էլ կհամարվի Հայաստանի հանրապետության առաջին տիկինը:   Լուրը տպագրվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի մարտի 27-ի համարում: