ՊՊԾ գնդում սպանված ոստիկանների վրա նաեւ բութ առարկայից ստացած վնասվածքներ են եղել.ՀԺ
Հայակական ժամանակը գրում է. «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամի գործով այսօրվա դատական նիստին հրապարակվեցին ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին սպանված ոստիկանների՝ Արթուր Վանոյանի, Յուրի Տեփանոսյանի եւ Գագիկ Մկրտչյանի դիակի դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության արդյունքները: Եզրակացության հրապարակումից պարզ դարձավ, որ ոստիկաններից երկուսի՝ Յուրի Տեփանոսյանի եւ ՊՊԾ գնդի հրամանատարի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանի մարմնի վրա, բացի հրազենային վնասվածքներից, առկա են եղել նաեւ բութ առարկայով հասցված վնասվածքներ: Ըստ այդմ՝ գնդի գրավման ժամանակ հրազենային վիրավորում ստացած եւ մի քանի օր անց հիվանդանոցում մահացած ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանի մահը վրա է հասել կրծքավանդակի եւ որովայն շրջանում ստացած հրազենային գնդակային թափանցող եւ միջանցիկ վնասվածքից: Կրակոցի ուղղությունը հնարավոր չի եղել որոշել նկատի ունենալով, որ վնասվածք ստանալուց հետո Մկրտչյանը բազմաթիվ վիրաբուժական միջամտությունների է ենթարկվել, ուստի դրանց ուղղությունը պարզելու համար անհրաժեշտ է եղել փորձաքննության ենթարկել նաեւ Մկրտչյանի հագուստները: Մանրամասն՝ armtimes.com-ում