Ոչ թե 64, այլ 384. ճշտված աղբյուրը հայտնել է Կեմերովոյի զոհերի իրական թիվը. նկար
Ըստ պաշտոնական տվյալների՝ Կեմերովոյի  ողբերգական դեպքի զոհերի թիվը 64 է:  Zen.yandex.ru-ում բլոգերը հրապարակել է իր ճշտված ինֆորմացիան, ըստ որի՝ իրականում զոհերի թիվը 384 է: «Առավոտյան 10-ից ես փորձում էի ճիշտը գտնել: Երբեք չէի մտածի, որ լրագրող լինելով՝ դժվարություններ կունենամ փաստերը ստուգելու առումով: Միացնում եմ հեռուստացույցը՝ սուտ, կարդում եմ սոցիալական ցանցերը, այնտեղ կան շշուկներ, անգամ եթե կան փաստեր, ապա դրանք կեղծելն ամենահեշտն է: Ես դա լավ գիտեմ: Միայն շշուկներ կան այն մասին, որ նրանք դիմումներ են ստորագրում լռելու մասին՝ երեխաների դիերը ճանաչելու դիմաց: Այդ տողերը կարդալով՝ առավոտյան ինձ թվում էր, թե ավելի հիմար բան չէի կարող լսել, սակայն այժմ հավատում եմ... Եվ միայն կես ժամ առաջ՝ որոնումների երկար ժամերից հետո, հաջողվեց դուրս գալ Կեմերովոյում ստուգված մարդու վրա: Ես չեմ կարող բարձրաձայնել աղբյուրը, սակայն ես պատասխանատու եմ ինֆորմացիայի ճշգրտության համար: Մահացածների թիվը 64 չէ, նրանք 384-ն են»: