ՌԴ Դաշնային ժողովի պետական դումայի ԱՊՀ գործերով եվրասիական ինտեգրման ու հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց, որ իրենք մտահոգված են նաև այն փորձերով, որոնք միտված են բանակցային գործընթացը փակուղի տանելու և արտահայտվում են ռազմական հռետորաբանությամբ, ուժի կիրառման սպառնալիքով:
«Ռուսաստանը ՀԱՊԿ շրջանակներում հետագայում ևս Հայաստանի նկատմամբ ցանկացած հարձակում կամ ռազմական վտանգ դիտարկելու է որպես վտանգ իր՝ Ռուսաստանի իր նկատմամբ: Մենք հասկանում ենք, որ 2016թ.-ի բռնկումից հետո, որը սադրել էր կողմերից մեկը, հայկական կողմը դժգոհ էր նրանից, որ Ռուսաստանի Դաշնությունն սպառազինություն է մատակարարել Ադրբեջանին: Մենք ափսոսում ենք, որ Ադրբեջանը չգտավ այդ զենքի կիրառության այլ տարբերակ, քան՝ խախտել հրադադարի ռեժիմը շփման գծում: Մենք հետևություններ ենք արել այս ամենից», - հայտարարեց Կոնստանտին Զատուլինը։