Արդեն տեղեկացրել ենք,որ ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրվել:Նիստը մեկնարկեց բանավեճով։
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը քվեարկության դրեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի առաջարկով առանց ընդմիջման աշխատելու հարցը, մինչդեռ ընդդիմադիր խմբակցությունները դեմ էին։
«35 օրենքից բաղկացած փաթեթը մեկ ժամային քննարկման է դրվում, իսկ արտահերթները առաց ընդմիջման հնարավորություն չեն տալիս քննարկել, թե ինչ առաջարկություններ են արվել նախագծերում կամ իրենց արված առաջարկներից որոնք են ընդունվել, որոնք՝ ոչ։ Այս ընթացակարգով չենք հասցնում հասկանալ՝ ինչ է տեղի ունեցել նախագծերում։ Մենք դեմ ենք այս ընթացակարգին», -հայտարարեց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը :
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը շարունակեց պնդել, որ պետք է աշխատել առանց ընդմիջման ռեժիմի՝ նշելով, որ անհրաժեշտության դեպքում իրենք կարող են երկարացնել աշխատանքը և հավելյալ նիստ գումարել։
Ընդդիմադիրների բողոքը չընդունվեց։ Բաբլոյանը հայտարարեց, որ խորհրդարանը կաշխատի առանց ընդմիջման, իսկ հարցերի քննարկումից անմիջապես հետո դրանք կդրվեն քննարկման։