«Տաշած քարը գետնին չի մնա Բաղմանյան Հայկազը աժանի տղա ա, լավ անցյալ ունի, ամբողջ պատերազմով անցել է, միշտ առաջին գծում ա եղել, դրա համար ամեն մեկին իրա ծառայության համար պետությունը մատուցում ա։ Լավ կծառայեն` լավ կստանան, վատ՝ վատ, իսկ թերություն սաղս էլ կարանք ունենանք», - լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Հայկազ Բաղմանյանի նշանակմանը ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնում, ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սեյրան Սարոյանը։
«Ի՞նչ ա գողացել, որտեղի՞ց, եթե մարդը մարտական պատրաստվածության պետն է, ի՞նչը պիտի գողնար՝ զինվո՞ր պիտի գողնար:Էդ մեղադրողը ղալաթա անում, գլուխն էլ պատինա տալիս։ Թող գնան, իրա դեմ ասեն։ Բոլորդ էլ շատ լավ հասկանում եք՝ ինչի մասին ա խոսքը, ուղղակի սթից խոսում եք, գողացավ, չէ մի` բռնեց սպանեց, վամպիր ա», - Սեյրան Սարոյանը չհամաձայնեց այն պնդումների հետ, որ Հայկազ Բաղմանյանն ազատվել էր նախկին պաշտոնից, որովհետև չարաշահումներ էր կատարել: