«Ես ձեզ հետո կասեմ,ուշացնում եք».Վարչապետի հանձնարարականը Շավարշ Քոչարյանին
Այսօրվա Կառավարության նիստում ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը նշեց, որ Եվրամիությունից ՀՀ-ն ստացել է ծանուցում առ այն, որ 2017թ. նոյեմբերին ստորագրված համաձայնագրի որոշ դրույթներ արդեն կարող են ուժի մեջ մտնել: Կան մի քանի երկրներ, որոնց հետ վիզային ռեժիմները փոխելն ուղղակի որեւիցե վտանգ չի պարունակում, բայց ուշացնում ենք:, հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նա դիմելով ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանին՝ նշեց. «Պարոն Քոչարյան, հիշո՞ւմ եք, մենք արդեն խոսել ենք, թե որ երկրների հետ ունենք առանց վիզայի մուտք ու ելք կամ հեշտացված կարգ: Դուք պատրաստե՞լ եք այն երկրների ցանկը, որոնք մենք նախատեսել ենք այս տարի: Տիկին Զեյթունցյան, դուք ԱԳՆ դիմե՞լ եք ձեր հնարավոր հետաքրքրություններից ելնելով որ երկրներն ենք մենք ուզում վիզային ռեժիմները թուլացնել»: Կարեն Կարապետյանը հարց ուղղեց` ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանին` արդյոք կոմիտեն, ելնելով իր գործունեության բնույթից, ներկայացրել է ԱԳՆ այն երկրների ցանկը, որոնց հետ իրենք կցանկանային ավելի դյուրին վիզային ռեժիմ ունենալ: «Մենք ամենօրյա ռեժիմով աշխատում ենք ԱԳՆ-ի հետ: Եվ ամեն ամիս կամ տարի տալիս ենք այն երկրների ցանկը, որոնց հետ ուզում ենք հեշտացնել վիզային ռեժիմը»,-  ասաց Զարմինե Զեյթունցյանը: Նրա խոսքերը հաստատեց նաև Շավարշ Քոչարյանը` նշելով, որ աշխատանքները տարվում են:
Վարդան Ղուկասյանը մեծ ռիսկի է դիմում․ փաստաբանը մանրամասներ հայտնեց (video) Սուրբ Աթոռը չի մասնակցի Թրամփի՝ «Խաղաղության խորհուրդ» նախաձեռնությանը. Վատիկան 20 միլիարդից ավելի գումարների կառավարմանը որևէ կերպ չենք կարողանում մասնակցել. Արցախի պետնախարար Ժնևում այսօր կշարունակվեն Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները Արևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներ Սա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար Աֆեյան Մեզ թալանում են, ես էդ փողը ո՞նց պիտի տայի․ Արմավիրի մարզի բնակիչը՝ «Հայաստան» դաշինքին (video) Ես Ավստրիայում եմ մեր Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ սրանք կարևոր օրեր են մեր Եկեղեցու կյանքի համար․ Տեր Մեսրոպ Ինչպե՞ս ենք վերականգնելու Հայաստանի տնտեսությունը և ի՞նչ ենք անելու փոքր բիզնեսի համար․ Թաթոյան «Դավաճաններին դուրս ենք շպրտելու․ իշխանություն ենք լինելու»․ Արծվիկ Մինասյանն՝ Արմավիրում (video) Զելենսկին իր թիմին հանձնարարել է հանդիպում կազմակերպել Պուտինի հետ Էդ փաստաթուղթը գողացել, դրել են ջեբը, հիմա ինձ են մեղադրում. Ղուկասյանի թեժ ելույթը դատարանում (video) Այս բարձրադիր լեռները հիմա գտնվում են Ադրբեջանի տարածքում. Իշխան Սաղաթելյան (video) Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին․ «Հրապարակ» 11.3 միլիոն դրամի վնաս․ «Ագարակ» մաքսակետի բաժնի պետը, տեղակալը և տեսուչը կկանգնեն դատարանի առաջ Պատերազմ, կորստի ցավ... Պատարագիչ՝ Արարատյան թեմի առաջնորդ Գարեգին Սրբազան (1994թ., հունիս) (video) Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ. եղանակի տեսություն Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Չենք հավատում, չեք կարող, և ասեմ, թե ինչու (video) Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Եկեղեցին հալածող իշխանությունը դիմադրության ուժեղ պատասխան կստանա․ Տեր Սերոբ քահանա Ազարյան Axios. Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի բանակցությունները «փակուղու մեջ են» Մեդինսկու դիրքորոշման պատճառով #ՈՒՂԻՂ․ «Մեծ պայթյուն՝ Հայաստանին սպառնացող վտանգից առաջ․ Ռուսաստանը բացեց փակագծեր»․ Չոբանյան (video) Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան