Փաշինյանը մարտահրավեր նետեց Կոստանյանին
Խորհրդարանում քննարկվում է «Ելք» խմբակցության կողմից նախաձեռնված «Մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ» ԱԺ հայտարարության տեքստ ընդունելու նախագիծը։ Հարցով հիմնական զեկուցող «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ դիմել են ՀՀ գլխավոր դատախազին, որպեսզի Քոչարյանին հարցաքննության կանչեն և այս կապակցությամբ պարզաբանումներ ստանան, սակայն, ինչպես նշեց, Գլխավոր դատախազությունը իրենց միջնորդությունը մերժել է, իսկ նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը՝ հայտնել, որ նախաքննության մարմնի ձեռքի տակ կան այդ ամենը հիմնավորող տեսանյութեր: «Ես ուզում եմ մարտահրավեր նետել Կոստանյանի հայտարարությանը ու պնդել՝ եթե դա ստահոդ հայտարարություն չէ և կա տեսագրություն, ապա համապատասախան մարմինները թող հրապարակեն: Ես ավելի քան համոզված եմ, որ նման տեսագրություն չկա։ Թող ապացուցեն հակառակը։ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ստում է»։