Ում է պատկանում ՌԴ-ում վթարված ավտոբուսը
Ռուսաստանի Դաշնության Վորոնեժի մարզի Պավլովսկի շրջանում մարտի 20-ին՝ ժամը 9։00-9։30-ի սահմաններում, տեղի է ունեցել ավտովթար։ 308 AF 68 պետհամարանիշի «Մերսեդես» մակնիշի ավտոբուսը բախվել է բեռնատարին։
Ավտոբուսը պատկանում է կանոնավոր ուղևորափոխադրում իրականացնող, մրցույթում հաղթած «Ման Տուր» ընկերությանը, որը սպասարկում է Երևան-Տվեր ուղղությունը:
Ավտոբուսում եղել է 48 ուղևոր և 2 վարորդ։ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության աշխատակիցները պարբերաբար կապի մեջ են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատան և ՌԴ տրանսպորտի նախարարության համապատասխան ներկայացուցիչների հետ։ Նրանց հաղորդմամբ՝ վիրավորներին ստացել են առաջին բուժօգնություն։ Վթարի հետևանքով կա 2 զոհ, որից մեկը բեռնատարի վարորդն է։ Չտուժած ուղևորները տեղավորվել են Պավլովսկի շրջանի «Как дома» հյուրանոցում: Վթարի պատճառներն ու մյուս մանրամասները ճշտվում են։ Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն։