Կրակոց Երևանում. 57-ամյա քաղաքացին հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց. կասկածյալին որոնում են
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնում քննիչ Սարգսյանի որոշմամբ ՀՀ քր. օր-ի 258 հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, երեկ՝ մարտի 19-ին, կեսօրին, Միքայելյանի անվան վիրաբուժության կենտրոնից ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «աջ ազդրի շրջանի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։ Հիվանդանոց են մեկնել ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Արմեն Գասպարյանի, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի պետ Գարիկ Ղուկասյանի և Արաբկիրի քննչական բաժնի պետ Տիգրան Թամամյանի, քննչական բաժնի պետի տեղակալ Խեդոյանի գլխավորությամբ։ Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ հրազենային վնասվածք ստացածը Մամիկոնյանց փողոցի բնակիչ՝ 57-ամյա Հովսեփ Վարդանյանն է, ով վնասվածքը ստացել է Մամիկոնյանց փողոցի թիվ 56 շենքի մոտ։ Արդեն դեպքի վայրում աշխատանքները ղեկավարել է քննիչ Սարգսյանը, իսկ իրավապահները դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերել են արնանման հետքեր, ինչպես նաև որսորդական հրացանից արձակված կրակված պարկուճ։ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի և Արբակիրի ոստիկանները նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով որպես կասկածյալ որոնում են Մամիկոնյանց փողոցի բնակիչ՝ 42-ամյա Սամվել Սամվելյանին։ Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:
Ալիևը կբանտարկի՞ «ռազմական հանցագործ» Նիկոլին․ Տիգրան Չոբանյան (video) Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսե Արևադարձային տաք օդի ներթափանցմամբ պայմանավորված վերջին 5 օրերին դիտվել է խիստ բարձր ջերմային ֆոն CBS. ԱՄՆ նախագահական ինքնաթիռների ավիապարկը կներկվի Թրամփի սիրելի գույներով Այ ողորմելինե՛ր, էսքանից հետո ձեզ Կաթողիկոսն է փրկելու․ Անաստաս Իսրայելյան (video) Իհարկե համաձայն չեմ. «Պատրոն Դավո»–ն՝ անորակ զենք գնելու մեղադրանքի մասին Կասկածու՞մ եք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հինգ անգամ բարձրացնելու է թոշակները․ Աղվան Վարդանյան (video) Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը էթնիկ հայ առաջնորդների դեմ դատավարական «ծաղրի» գագաթնակետն է. Amnesty International «Վարդանյանի անողոք դատավճիռը սպասելի էր»․ Մուխանով Հօգուտ ՀՀ-ի կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ Այսօր սպասվում է քամու ուժգնացում «Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձը Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գա (video) «Ասելի էի՝ սրանք մեռել պարացնողներ են, ու խոսքերս ապացուցվում են»․ Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը մեծ ռիսկի է դիմում․ փաստաբանը մանրամասներ հայտնեց (video) Սուրբ Աթոռը չի մասնակցի Թրամփի՝ «Խաղաղության խորհուրդ» նախաձեռնությանը. Վատիկան 20 միլիարդից ավելի գումարների կառավարմանը որևէ կերպ չենք կարողանում մասնակցել. Արցախի պետնախարար Ժնևում այսօր կշարունակվեն Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները Արևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներ Սա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար Աֆեյան Մեզ թալանում են, ես էդ փողը ո՞նց պիտի տայի․ Արմավիրի մարզի բնակիչը՝ «Հայաստան» դաշինքին (video) Ես Ավստրիայում եմ մեր Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ սրանք կարևոր օրեր են մեր Եկեղեցու կյանքի համար․ Տեր Մեսրոպ Ինչպե՞ս ենք վերականգնելու Հայաստանի տնտեսությունը և ի՞նչ ենք անելու փոքր բիզնեսի համար․ Թաթոյան «Դավաճաններին դուրս ենք շպրտելու․ իշխանություն ենք լինելու»․ Արծվիկ Մինասյանն՝ Արմավիրում (video) Զելենսկին իր թիմին հանձնարարել է հանդիպում կազմակերպել Պուտինի հետ