Երբ հոտնկայս խմում են զինվորի կենացը, բայց «մայկայի» պարտավորությունը ծնողի վրա է. Ն. Փաշինյան
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ-ում հայտարարեց , թե Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը խորհրդարանում հանրապետության 4-րդ նախագահ ընտրեց, սակայն պարզվեց, որ այդ ընտրության արդյունքները Սահմանադրական դատարանում բողոքարկել հնարավոր չէ: «ՍԴ-ում այդ դրույթներն ուժի մեջ են մտնում նախագահի լիազորությունները ստանձնելու օրը. սա է ստահոդ պետության հայեցակարգը: Պետությունն առավոտից երեկո հոտնկայս խմում է զինվորի կենացը, սակայն զինվորին ներքնազգեստով ապահովելու պարտավորությունը թողել է ծնողի վրա»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: «Եթե չկարողանա մայկա, տռուսիկ ուղարկել ծնողը, այս ստահոդ պետության զինվորն առանց դրա կմնա։ Ամենևին էլ հեռու չէ այն ժամանակը, երբ ծնողների վրա կդրվեն ավտոմատները, Իսկանդերի վառելանյութը, տանկերի շարասյունը: Ստահոդ այս պետությունը պետք է արժանանա լրջագույն դիմադրության»,-շարունակեց նա: