Ծեծի ենթարկված տրանսգենդեր կինը պատմում է դեպքի մասին. Epress.am (տեսանյութ)
Փետրվարի 28-ին իր բնակարանում ծեծի ենթարկված տրանսգենդեր ԺակլինըEpress.am֊ի հետ զրույցում պատմել է իր հետ տեղի ունեցածի մանրամասները։ Նա նշել է, որ Ե․֊ի հետ պայմանավորվել է հանդիպել իր բնակարանում։ Ժակլինի խոսքով՝ երիտասարդն իմացել է, որ ինքը տրանսգենդեր անձ է։ Տուժածը պատմում է, որ իրենք լավ ժամանակ են անցկացրել, ապա սեռական հարաբերություն են ունեցել։ Դրանից հետո Ե․֊ն շարունակություն է պահանջել, իսկ Ժակլինը հրաժարվել է։ «Դրանից հետո միանգամից սկսեց վիզս բռնել ու խեղդել, իսկ աջով ականջս բռնեց։ Ականջս ջարդված է։ Էդ պահին բաժակով տվեցի դեմքին։ Քաշեցի, գցեցի գետնին։ Հետո գոռում էի մտածում էի՝ ով կօգնի», ֊ ասել է Ժակլինը։ Նա դեպի դուռն է վազել, կարողացել է բացել այն և դուրս նետվել։ Տրանսգենդեր կնոջ պնդմամբ՝ երիտասարդը հասել է իրեն աստիճանների վրա, ապա պայքարի հետևանքով գլորվել են ներքև։ «Հետևից գրկեց աստիճանների մոտ էինք ու ընկանք։ Հետո, երբ պպզած էի, նա հարվածում էր գլխիս ու մենակ էն եմ հիշում, որ ասում էր՝ մեռի՛, մեռի՛, մեռի՛։ Հետո բան չեմ հիշում, գիտակցությունս կորցրի և 4 օր հետո հիվանդանոցում նոր եկավ գիտակցությունս», ֊ ասել է Ժակլինը։ Շարունակությունը կարդալ epress.am