Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցը քննարկվում է մի շարք գործընկերների հետ: Այս մասին մարտի 15-ին՝ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ հավելելով, որ խոսքը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների, տարածաշրջանի երկրների մասին է։
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի ԱՄՆ կատարած այցի մասին հարցն էլ հորդորել է ուղղել ամերիկյան կողմին:
«Կարող եմ միայն ասել, որ մենք հավատարիմ ենք հակամարտության կարգավորման գործընթացում մեր պարտավորություններին և փորձում ենք ակտիվ աջակցել այս շատ բարդ հիմնախնդրի բազմաֆորմատ կարգավորմանը: Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանին, ես նման հանդիպումների մասին տեղեկություն չունեմ: Մենք հավատարիմ ենք գոյություն ունեցող համաձայնագրերի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բոլոր պարտավորություններին և փորձում ենք ակտիվորեն խթանել այդ շատ բարդ հարցի լիիրավ լուծմանը»,- հավելել է Մարիա Զախարովան: