«Ժողովուրդ» օրաթերթը Հրազդանի ոստիկանապետ Կարեն Գրիգորյանից փորձեց պարզել, թե ինչպես կբացատրի իր ենթակայությամբ գործող ոստիկանների վարքը, ոստիկանապետը նշեց, որ նման բան չկա։
– Պարոն Գրիգորյան, քաղաքացին կոնկրետ հաղորդում է տվել հանցագործության մասին եւ ՀՔԾ-ում ասել, որ Ձեր ենթակաները ինչպես են իրեն ծեծել, այսպե՞ս եք օգնում քաղաքացիներին։
– Չկա նման բան, այդ անձը կալանավորված է, քանի որ ոստիկանի քթին է խփել եւ այն կոտրել է։ Ինքը դիմադրության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով կալանավորվել է։ Իսկ այն, որ ինքը հաղորդում է տվել, թե ոստիկանները իրեն ծեծել են, դա շինծու է, նման բան չկա։
– Փաստ է մեկ բան. մարդը ասում է՝ ինձ անծանոթները ծեծել են, ու գոնե ոստիկանները օգնեն, մի բան էլ իրենք են ծեծում։
– Ուրեմն Ձեզ ասեմ՝ ինչպես է եղել, ահազանգ է եղել ոստիկանություն, որ մարդ ու կին կռիվ են արել, գնացել են դեպքի վայր եւ տեսել են՝ երկու հոգի ծեծում են, ու լինում է իր քույրը։ Այդ ժամանակ, երբ նրան բերում են բաժին, հարցնում են, թե ինչ է եղել, տալիս է, ոստիկանի քիթը ջարդում է։ Ինքը օրինական պահանջներին չի ենթարկվել, դրա համար կալանավորվել է՝ ՀՀ քննչական կոմիտեում դիմադրության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով։