Հայկական ժամանակ օրաթերթը գրում է.Առողջապահության նախարարության նախաձեռնությամբ մշակվել է «Մարզային բժշկական հաստատությունները նեղ մասնագետներով ապահովելուն ուղղված հայեցակարգ», որը նախատեսվում է ներկայացնել ՀՀ կառավարության հաստատմանը:
Մարզային առողջապահական հաստատություններում նեղ մասնագետների սակավության խնդիրը տարիների պատմություն ունի: Վաղուց արդեն ավանդույթ է դարձել, որ Երեւանից քիչ թե շատ հեռու բնակավայրերի բնակիչները հնարավորության դեպքում նախընտրում են բուժօգնություն ստանալ մայրաքաղաքում: Եվ դա պայմանավորված է ինչպես տեղերում գործող բժիշկների նկատմամբ վստահության պակասով, այնպես էլ նեղ մասնագետների բացակայությամբ:
Ինչ վիճակագրություն կա Հայաստանում, ինչ է նախատեսվում նախարարության հայեցակարգով, իրատեսակա՞ն է դա եւ արդյոք ոլորտում առանց հաշվարկի եւ նախապատրաստությունների նորամուծություն մտցնելու պատճառով հերթական սկանդալը չի պայթելու:
Նյութն ամբողջությամբ՝«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այսօրվա համարում: