Նվեր տիկնոջը. Բալասանյանի ունեցվածքը
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ Գյումրի համայնքի ղեկավար Սամվել Բալասանյանը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին է ներկայացրել իր՝ 2017 թ. տարեկան հայտարարագիրը: Բալասանյանը հայտարարագրել է միայն դրամական միջոցներ ու եկամուտներ: Այսպես՝ նրա դրամական միջոցները կազմել են 2 միլիոն 200 հազար դրամ եւ 12 հազար 100 ամերիկյան դոլար: Սա 2017թ. վերջին ունեցած տվյալներն են: Տարեսկզբին նա ունեցել է 2 միլիոն 700 հազար դրամ ու 12 հազար 500 ԱՄՆ դոլար:
Տարեկան եկամուտները կազմել են 3 միլիոն 707 հազար դրամ ու ստացվել 3 միլիոն 552 հազար դրամ աշխատավարձից ու 155 հազար դրամ կենսաթոշակից:
Բալասանյանի կինը՝ Ռենատա Գեւորգյանը, նույնպես որեւէ անշարժ կամ շարժական գույք չի հայտարարագրել: Նրա դրամական միջոցները կազմել են 300 հազար դրամ ու 1500 ԱՄՆ դոլար: Տարեկան եկամուտների բաժնում նշված է, որ նվիրատվության կամ օգնության կարգով գույք կամ դրամական միջոցներ է ստացել երկու անգամ, սակայն նշված չէ, թե դրանք որքան են կազմել»: Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում