«Lutik» ապրանքատեսակի թթու վարունգի մեջ կրկին սպիտակ որդեր են հայտնաբերվել
«Lutik» ապրանքատեսակի թթու վարունգի մեջ վերջին մեկ ամսում արդեն երկրորդ անգամ քաղաքացիները սպիտակ որդեր են հայտնաբերում: Այս անգամ խնդրի մասին ահազանգել էր ֆեյսբուքյան օգտատեր Արա Վարդանյանը: Նրա հրապարակած լուսանկարներում երևում է, որ «Lutik» ապրանքատեսակի թթու վարունգի մեջ սպիտակ որդեր կան: Քաղաքացին գրել էր, որ թթու վարունգը գնել է «Երևան Սիթի» սուպերմարկետից: Փետրվարի 19-ին նմանատիպ հրապարակում էր արել օգտատեր Էլեն Գրիգորյանը: Ըստ նրա՝ թթու վարունգը ժամկետի մեջ է եղել, որն էլ նա գնել է «Կայզեր» սուպերմարկետից: «Lutik» ապրանքանիշը ներկրող «Մինի Բասկոնիա» ՍՊԸ տնօրեն Եղիազար Գաբուզյանը ծանոթ չէր երկրորդ դեպքին, բայց նշեց, որ քայլեր են ձեռնարկելու ապրանքը շուկայից հետ կանչելու համար: «Ենթադրաբար այս ապրանքաքանակի մեջ է այս խնդիրը առաջացել: Այս պարագայում մենք դառնում ենք անմեղ մեղավորներ: Մենք 19 տարի ջանք ենք ներդրել, որակյալ ապրանք ենք բերել, մի քանի տարաներում նման բան է լինում, և դառնում ենք անմեղ մեղավորներ: Սա ազդում է մեր իմիջի վրա, և մենք կփորձենք այդ ժամկետում արտադրված ապրանքաքանակը հետ կանչել շուկայից»,- հայտնեց տնօրենը: Եղիազար Գաբուզյանը տեղեկացրեց, որ առաջին դեպքից հետո արտադրողից պարզել է սպիտակ որդերի առկայության պատճառը: «Մեզ ասացին, որ բերքահավաքի ժամանակ անձրև է եղել, և այդ անձրևի կապակցությամբ որդերը մտնում են մեջը, և աչքի համար տեսանելի չեն: Ամենավատը դա է, որ մթերքն արդեն պետք է տեղադրվի բանկաների մեջ, այնքան փոքր է այդ անցքը, որ ինչքան էլ ուզում է իրեն զտեն, նայեն, ամեն դեպքում աչքի համար տեսանելի չէ»,- ասաց նա: Ընկերության տնօրենը վստահեցրեց, որ սպիտակ որդերն ընդհանրապես վտանգավոր չեն առողջության համար. ապրանքը տարվել է փորձաքննության: «Այն էսթետիկապես բավականին տհաճ բան է: Պրոբլեմ կա էսթետիկայի առումով, բայց պրոբլեմ չկա առողջության մասով: Եթե մարդը պատահաբար դա ուտի էլ, բացառված է, որ նրան ինչ-որ բան լինի: Այս որդերից լինում են նաև ձմերուկի, սեխի, ծիրանի մեջ և այլն»: