2-ամյա երեխային գումարի պատճառով չի կատարվել պատվաստում. ծնողները օգնության կարիք ունեն/տեսաշար,տեսանյութ/
Արթիկ քաղաքի բնակչուհի Կարինե Մկրտչյանը՝ 2-ամյա Գոռ Տոնոյանի մայրը, անհանգստացած է երեխայի առողջության համար: Ընտանիքը վարձով է ապրում, ամուսինը հիմնական աշխատանք չունի, իսկ ստացված գումարներն էլ չեն հերիքում անգամ կոմունալ վճարումներին: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, երեխան չի ստացել ոչ մի պատվատում: Նա առողջական խնդիրներ ունի, ծնվել է թերաճ, այդ իսկ պատճառով Արթիկի հիվանդանոցում հրաժարվել են պատվաստում կատարել և ուղարկել են Երևան: SHAMSHYAN.com-ի թղթակցի հետ զրույցում կինը պատմեց, որ Երևանում էլ պատվաստելու համար գումար են պահանջել, որի հնարավարությունը իրենք, բնականաբար, չունեն: Անապահով ըտանիքի անդամները խնդրում են բարերար մարդկանց, որ իրենց օգնության ձեռք մեկնեն, և Գոռը ոտքի կանգնի: Ցանկացողները կարող են զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 077 58 97 09, իսկ գումարը փոխանցել «Արդշինինվեստբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 2479300026360000 AMD Լուսանկարները և տեսանյութը՝ Հարութ Համբարյանի