Հարցաքննություններ փաստաբանների ծեծկռտուքի գործով
Հայկական ժամանակը գրում է. Փաստաբանների միջեւ 2017 թվականի ապրիլի 27-ին տեղի ունեցած միջադեպի մեկ տարին շուտով կլրանա: Այդ օրը փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի գրասենյակում միջադեպ էր տեղի ունեցել մի կողմում՝ փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանի եւ Արմեն Սողոմոնյանի, մյուս կողմում՝ փաստաբաններ Սիմոն Բաբայանի, Վրեժ Խաչիկյանի, Արսեն Հարությունյանի եւ Գեւորգ Մկրտչյանի միջեւ: Միջադեպից հետո երկու կողմում կանգնածներն էլ հանցագործության մասին հաղորդում էին ներկայացրել իրավապահ մարմիններին: Երկու կողմին էլ նախաքննական մարմինը մեղադրանքներ է առաջադրել: Օրեր առաջ այս գործով որպես վկա հարցաքննվել է փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը: Վերջինիս կարծիքով՝ Աթանեսյանի գրասենյակի վրա հարձակված անձինք հավանաբար ունեցել են երաշխիքներ, որ քրեական պատասխանատվության չեն ենթարկվի: «Այստեղ ամեն ինչ պարզ է ի սկզբանե, ուղղակի ինձ համար ցավալին այն է, որ հարձակվող անձինք այսքան բարձր մակարդակից երաշխավորվում են եւ ցավոք սրտի ամեն ինչ չի սահամանփակվում միայն փաստաբանների պալատով»,- ՀԺ-ի լրագրող Տաթեւ Խաչատրյանի հետ զրույցում ասել է Երվանդ Վարոսյանը: Ինչ փուլում է գործը, ինչ առաջընթաց կա, ով ում է հովանավորում: հոդվածն ամբողջությամբ՝«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այսօրվա համարում: