Եթե չունենանք «հրդեհի օջախներ»,1 կամ 10 ակցիաները չեն փոխի իրավիճակը.Զարուհի Փոստանջյան
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը տոնը նա նշելու է իր ընտանիքի հետ:Այս մասին նա հայտարարեց Հայելի ակումբում հրավիրված ասուլիսում :«Ինչ վերաբերում է կանանց ներգրավվածությունը քաղաքականության մեջ, ապա դա փոխում է քաղաքականության դիմագիծը, ու մենք կունենանք առաջընթաց, եթե ներգրավվածությունը բարձր լինի։ Մեզ մոտ քաղաքականությունը միօրինակ է, քանի որ կանանց ներգրավվածությունը ցածր է»: «Ներկայիս ԱԺ-ն ոչ օրինական մարմին է, գործող Սահմանադրությունը կեղծված է :Մեր երկրից ապօրինի արտահանվել է շուրջ 30 միլիարդ դոլար, որը դուրս է բերվել երեք նախագահների պաշտոնավորման ընթացքում, ընդերքի թալան է եղել: Միայն Սերժ Սարգսյանը չէ, այս նոր անձը, ում բերեցին, ներգրավված է կոռուպցիոն գործընթացների մեջ։ Այս մարդն ի՞նչ կապ ունի մեր քաղաքական գործընթացների հետ»,-ասաց նա՝ անդրադառնալով ԱԺ կողմից Արմեն Սարգսյանի ընտրությանը ՀՀ 4-րդ նախագահի պաշտոնում։
«Եթե մենք չունենանք հրդեհի օջախներ ամբողջ հանրապետությունով, ապա մեկ բողոքի ակցիան կամ թեկուզ տասը հնարավորություն չեն տալու փոխել իրավիճակը:Պայքարը պետք է ներառի ոչ միայն Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ հարցը, այլ կետեր, ծրագիր լինի։ Դրանից հետո տասը օր լինում ենք փողոցներով, տապալում ենք այս իշխանությունը և հրավիրում ենք Ազգայի ժողով:Այս համակարգի ներքո երեք նախագահներ են եղել, և կյանքը բոլորի համար նույնն է եղել»-խոսելով «Ելքի» պայքարի մասին ասաց նա: Ինչ վերաբերում է փողոցների անվանակոչությանը, ապա Զարուհի Փոստանջյանը նշեց, որ իրենց կուսակցությունը երկու առաջարկ է ներկայացրել՝ Վիլսոնի հուշարձանի տեղադրման և նրա անունով փողոցի անվանակոչման և «Մարտի 1-ի» զոհերի հիշատակման վերաբերյալ։ «Կարծում եմ, որ մեկ անձի անունով չպետք է երկու փողոց լինի, և եթե կա Վազգեն Սարգսյանի անունով երկու փողոց, մեկը Վիլսոնի անունով կարելի է կոչել»,-ասաց նա։
Երեւանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած միջադեպի մասին խոսելիս, երբ Զարուհի Փոստանջյանը երկու լրատվամիջոցի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ շրջել էր քաղաքապետարանի տարածքով, որից հետո քաղաքապետարանը որոշել է սահմանափակումներ անել,ասաց .
«Մի տարին դեռ չի լրացել` քաղաքապետարանում մեր մուտքը տոնելու, սակայն այն, ինչ մենք հրապարակել էինք մեր ծրագրում այդ գործընթացի մեջ է մտնում. այն, որ քաղաքապետարանը պետք է թափանցիկ լինի` բոլոր սենյակները, մանավանդ այն, ինչ այնտեղ կատարվում է, քանի որ դա հանրային տարածք է։ Եթե կա կարգ, որ սահմանափակում է մարդու աշխատանքը, ապա դա պետք հրապարակվի, մինչդեռ դա չկա : Սա խոսում է մեր ՏԻՄ չզարգացվածության մասին, բռնապետական երկիր լինելու մասին»: Նա անդրադարձավ նաեւ Փաստաբանների պալատում «Երկիր Ծիրանի»-ի փոխնախագահ Կարապետ Աղաջանյան կողմից Սասնա ծռերի գործը վարող փաստաբանների նկատմամբ վարույթին` նշելով, որ այդ մասին առաջիկայում համապարփակ կանդրադառնա։