Գիտնականի տան տարածքում քանդման աշխատանքներ են սկսվել (լուսանկարներ)
Երևան քաղաքի Մոսկովյան 22 հասցեում շինարարական աշխատանքներ են սկսվել: «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակիցը տեղում արձանագրել է, որ «Գիտնականի տուն» անունը կրող գեղեցիկ շինության տարածքում շինաշխատանքների մասին պաստառ է փակցվել: Ցանկապատված շինության հետնամասում քարեր են կուտակված, հողային աշխատանքներ են կատարվում: Մենք մեկ ամսի առաջ գրել էին, որ շենքը ձեռք է բերել հայտնի մեդիամագնատ, «Քոմեդի քլաբ» նախագծի հիմնադիր Արթուր Ջանիբեկյանը: Շինարարություն սկսելու մասին պաստառում թերի տեղեկություններ են ներկայացված: Երևանի քաղաքապետարանի կողմից տրամադրված պաստառի վրա ընդամենը գրված է. «Շին. թույլտվություն՝ N 01/18-Հ-830-10, տրված՝ 16.02.2018 թ.»: Կառուցապատող ընկերության կամ ֆիզիկական անձի մասին՝ զրո տեղեկատվություն, բացակայում է նաև շինարարության արդյունքում կառուցվելիք շինության նախագիծը: Նշված տեղեկությունները պարտադիր հրապարակման են արժանի, սակայն չգիտես ինչու, դա փորձում են գաղտնի պահել: