Արմեն Սարգսյանի կյանքում մի շատ դառը դրվագ կա. Գ. Եղիազարյան
«Ողբալին այն է, որ մենք կրկին ընկանք մի դաշտ, որտեղ արտաքնապես անխոցելի մարդու բերեցին, բայց եղավ սարսափելին, որը խոսում է նրա լեգիտիմության մասին, և ստացվեց որ մենք կրկին կանոնակարգված նախագահ չունենք՝ ի դեմս Արմեն Սարգսյանի:Այս ամենը տեղի է ունենում այն պարագայում, երբ նախագահը առանձնապես շատ լիազորություններով օժտված չի լինելու»,-Հայելի ակումբում հրավիրված ասուլիսումանդրադառնալով նոր նախագահի ընտրությանը ,հայտարարեց քաղաքական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը: «Կենսագրականում ևս մի փայլուն կետ կավելանա՝ նստավայր, փառք, պատիվ  ի վերջո նախագահի անուն:Մարդու ձեռքից ձայնն էլ են վերցրել , ջութակն էլ սազն էլ»,-հարցին,թե ինչու՞ է այդ դեպքում Արմեն Սարգսյանի պես մեծ համբավ ունեցող մարդը համաձայնել ստանձնել նախագահի պաշտոնը,պատասխանեց Գուրգեն  Եղիազարյանը: «Արմեն Սարգսյանի կյանքում մի շատ դառը դրվագ կա, նա Հայաստան բերեց Անգլիայի թագաժառանգ Չարլզին և այդ դեպքից 1 տարին չանցած վերջինս գնաց Գալիպոլիի 100 ամյակին:Նա գոնե պետք է  Չարլզին խնդրեր չգնալ Գալիպոլի 100 ամյակին, բայց վերջինս «դեմարշ» արեց՝ չեկավ Եղեռնի 100 ամյակի հիշատակման արարողությանը, նախընտրելով գնալ Գալիպոլի 100 ամյակին»,- ասաց Եղիազարյանը: