Կարեն Կարապետյանն ո՞վ ա. ինքը ի՞նչ գիտի Արցախի մասին
Տո, Հանրապետական կուսակցությունը ո՞նց չի առաջադրի, խի դուք մտածում եք, որ ուրիշ մարդ պիտի առաջադրի՞. Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանը` անդրադառնալով հարցին` արդյո՞ք ՀՀԿ-ն վարչապետի պաշտոնում կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Լրագրողներից մեկի դիտարկմանը, որ 2014 թ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել էր, որ չի ցանկանում դառնալ վարչապետ՝ Մանվել Գրիրգորյանը նշեց,որ այն ժամանակ ուրիշ երևույթ էր, հիմա ԱԺ –ն ու սահմանադրությունը փոխվել են: «Ինչ ես ասում մենք թողենք գնանք տները: Կուսակցությունը կորոշի թե իրա լիդերն ով կլինի: Ես 100 տոկոսվ վստահում եմ իրան, առաջին իսկ օրվանից, քայլ առ քայլ, սանտիմ առ սանտիմ իրար հետ ենք եղել»: Դիտարկմանը իսկ Կարեն Կարապետյանը չի՞ կարող վարչապետ դառնալ, Մ. Գրիգորյանը պատասխանեց. «Կարեն Կարապետյանն ո՞վ ա. ինքը ի՞նչ գիտի Արցախի մասին: Ես վստահում եմ Սերժ Սարգսյանին,իրանից բացի գիտակից մարդ չկա Հայաստանում, որը կկարողանա վարչապետ դառնալ: