Դադարեցրել են վճարել երրորդ երեխայի ծննդյան համար գումարը
Մայրերն ահազանգում են` երրորդ երեխայի ծննդյան միանվագ մեկ միլիոն դրամը դեռ քիչ է, որ միանվագ վճարելու փոխարեն մաս-մաս են վճարում, հիմա էլ արդեն երեք ամիս է, ինչ պետությունը դադարեցրել է վճարելը՝ սկսած 2018թ. հունվարից: Ինչպես հայտնում է Aravot.am-ը,  կանանցից մեկը՝ Ավան-Առինջ թաղամասի բնակչուհին, որն իր դժգոհությունն էր հայտնում` մանրամասնեց, որ երրորդ երեխայի ծնվելուց հետո ինքն ստացել է մեկ միլիոնի կեսը` 500 հազար ՀՀ դրամ, իսկ մյուս կեսը տրամադրելու համար աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության աշխատակիցը, դեռևս մեկ տարի առաջ զանգահարել է երեք երեխաների մորը` ասելով, որ մյուս հինգ հարյուր հազարը մաս-մաս են տալիս: Սստանալու համար անհրաժեշտ է ներկայանալ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայություն`դիմում գրել, որի հիման վրա էլ պետությունը ամսական 25000 դրամ կփոխանցի նպաստառուի հաշվեհամարին մինչև գումարի մարելը: Մանրամասները՝ այստեղ: