Ծեծի են ենթարկել հրապարակախոս Րաֆֆի Տուտագլեանին
Լիբանանում անհայտ անձինք հարձակվել և ծեծի են ենթարկել Թուֆենկյան հիմնադրամի տնօրեն, հրապարակախոս Րաֆֆի Տուտագլեանին։ Տուտագլեանի ընկերներից մեկը նրա ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «ԱՅՍ ԱՆԳԱՄ նամակն չեկաւ երկրէն, այլ եկաւ արտերկրէն ու չեկաւ Ռաֆֆիի ստորագրութեամբ՛ այլ եկաւ Ռաֆֆիի մասին ինչ որ ինքնին անբնական իրավիճակ էր չըսելու մտահոգիչ: Շուտով նամակաբերն խօսեցաւ Րաֆֆիի գլխին հասած փորձանքի մասին, Րաֆֆիին գլխից հարուածող տականքների մասին, Րաֆֆին արիւնլուայ դէպ հիւանդանոց փոխադրման մասին, վերջապէս Ռաֆֆի անուն մարդոց մարդի գազանաբարոյ խոշտանգման մասին: Պարզուեցաւ թէ Ռաֆֆին ՛Թիւֆէնքճեան հաստատութեան վերաբերող ինչ որ բարեգործական ծրագրով շաբաթ մը առաջ Լիբանան է ժամանած, իր ծննդավայր Անճարի այցէ ետք քայլերն է ուղղած բոլոր հայոց սիրելի ու հարազատ «Պուրճ համուտ»: Հազիւ թէ այցն աւարտած պէյրութահայոց շատ ծանօթ Շաղզոյեան կեդրոնի կառատան մէջ իր ընկերակիցի հետ , չորս անծանօթների կողմէ ֆիզիկական խոշտանգման է ենթարկուած ու իր ջարդուած քիթով թէ վիրաւոր աչքով շունչն հազիւ հիւանդանոցն է գտած»: