Սոնա Աղեկյանի դիմում բողոքը՝ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության պետին
Դիմում-Բողոք  ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության պետ Եգոր Կարապետյանին Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Սարգսյանին 2018 թվականի մարտի 2-ին, թեև հորդ անձրև կարծես չի եկել մեր մայրաքաղաքում, սակայն երեկոյան ականատեսը դարձա քաղաքային իշխանության կողմից մեր քաղաքացիների հանդեպ բացարձակ անտարբերության ևս մեկ դրսևորման. Շենգավիթ վարչական շրջանի Գարեգին Նժդեհ հրապարակի բավականին մարդաշատ հատվածում գտնվող կանգառում քաղաքացիները հնարավորություն չունեին կանգնելու կամ նստելու: Խնդիրը հետևյալն է. կանգառի դիմացի ասֆալտն ամբողջովին ծածկված է բավականին խորը և լայն տարածք զբաղեցրած ցեխաջրով, որի վրայից անգամ ցատկելով՝ հնարավոր չէ հասնել միկրոավտոբուսին կամ ավտոբուսին: Երթևեկությունն այս հատվածում օրվա բոլոր ժամերին գերծանրաբեռնված է, սակայն մարդիկ, այլ հնարավորություն չունենալով, ստիպված վտանգում են իրենց կյանքը` կանգնում և փոխադրամիջոցի են սպասում փողոցի երթևեկելի գոտում: Անընդունելի փաստ է, երբ համապատասխան պատկան մարմինները` վարչական շրջանի ղեկավարը, ում աշխատավայրն այնքան էլ հեռու չէ նշված կանգառից, ձևացնում է, թե անտեղյակ է այս իրողությունից: Ինչու եմ ասում` ձևացնում է, որովհետև մարդիկ նշեցին, որ տարբեր տարիներին մի քանի անգամ դիմել են և՛ վարչական շրջանի ղեկավարին, և՛ քաղաքապետի պաշտոնն զբաղեցնող անձին, սակայն ստացել են միշտ նույն պատասխանը` համայնքային բյուջեն համապատասխան գումար չունի: Մինչդեռ մեր համայնքային բյուջեից շուրջ կես միլիոն դոլար փետրվարի 13-ի Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ հատկացվեց Մոսկովյան փողոցի բարեկարգ հատվածի իբրև թե վերանորոգման համար: Պահանջում եմ լինել բարեխիղճ ստանձնած պարտականությունների հանդեպ և խնդիրները լուծել ըստ առաջնահերթության և անգործություն ցուցաբերած պաշտոնյաներին անհապաղ կանչել պատասխանատվության: https://www.facebook.com/zaruhi.postanjyan/videos/1802693056463550/ https://www.facebook.com/zaruhi.postanjyan/videos/1802703793129143/ https://www.facebook.com/Sona80.aghekyan/videos/2091699357783977/ Սոննա Աղեկյան Երևանի ավագանու «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության անդամ Մանկավարժ