Մենք շահած ենք դուրս եկել․ Շարմազանով
ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո   ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը անդրադարձավ վարչապետի ընտրությանը:«Թաքուն չենք պահելու, ժողովրդին ներկայացնելու ենք, ինչպիսի որոշում ենք կայացնելու, կայացնելու ենք այնպիսի որոշում, որը կբխի մեր պետության շահերից՝ մեր ազգի, մեր անվտանգության, մարտավարության դիմակայությունից ելնելով:Կքննարկենք կավարտենք ,կհայտարարենք՞ Պետք է ընտրենք այնպիսի կառավարություն, այնպիսի վարչապետ, որը լավագույնս կդիմակայի այն մարտահրավերներին, լավագույնս կղեկավարի ՀՀ գործադիր իշխանությունը, լավագույնս կներկայացնի Հայաստանը ղարաբաղյան բանակցությունների ժամանակ, լավագույնս կներկայացնի Հայաստանը ՌԴ, Իրանի, ԱՄՆ եվրոպական կառույցների ու մեր միջազգային գործընկերների հետ հարաբերություններում ու կսպասարկի բացառապես Հայաստանի շահը»,- ասաց ՀՀԿ խոսնակը: Անդրադառնալով հայ-թուրքական արձանագրություններն առոչինչ ճանաչելու ՀՀ նախագահի որոշմանը ,նա հայտարարեց .«Հայկական կողմը վերահաստատել է, որ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կողմնակից ենք եղել ու կանք: Բայց այս իննը տարիների ընթացքում Թուրքիայի քաղաքական ղեկավարությունը գնաց ոչ թե հարաբերությունների կարգավորման ճանապարհով, այլ գնաց պատեր ստեղծելու ու նոր նախապայմաններ դնելու ճանապարհով: Այն ժամանակ, երբ սկսում էինք ֆուտբոլային դիվանագիտությունը, թուրքական կողմն ասում էր, որ ձգտելու են զրոյի հասցնել խնդիրները, որ ունեն հարևանների հետ, այսօր պետք է արձանագրենք, որ նրանք զրոյի են հասցրել այն հարեւանների թիվը, ում հետ խնդիրներ չունեն»՞