Դառնալու եմ մեր սփյուռքահայության նախագահը Արմեն Սարգսյան
«Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու դեպքում խոստանում եմ ողջ եռանդը, երկար տարիների փորձը դնել Հայաստանի, Արցախի և սփյուռքի ազգային խնդիրների լուծմանը: Անելու եմ ամեն ինչ անել, որպեսզի իմ գործունեությունը լինի Սահմանադրության սահմաններում, աշխատելու եմ անկեղծությամբ և ազնվությամբ, լինելու եմ մեկը, որ ոչ միայն հանրապետության նախագահի պարտականություններն է կատարելու, այլ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու բարձրագույն պարտականությունը՝ նախևառաջ լինել այս պետության քաղաքացի»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Հայաստանի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը :
« Փորձելու եմ ներկայացնել նաև արցախահայության շահերը և ինչ-որ իմաստով լինել նաև նրանց բարոյական աջակցությունը կրող նախագահ: Ամեն ինչ անելու եմ մեր սփյուռքահայության նախագահը դառնալու համար՝ նպատակ ունենալով իրականացնել ազգային միասնությունը մեր երկիրը դարձնել մեկ ազգ, մեկ ժողովուրդ, մեկ ապագա ունեցող երկիր. փոքր պետություն, համաշխարհային ազգ: Վստահ եմ՝եթե մենք մեր քայլերը ճիշտ կատարենք՝ 21-րդ դարը մերն է լինելու»,- ասաց Արմեն Սարգսյանը: