Երբվանի՞ց է Արմեն Սարգսյանը դադարել լինել Բրիտանիայի քաղաքացի․ Նիկոլ Փաշինյան
Այսօր ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը ՀՀ նախագահի ընտրության հարցը քննարկման դնելուց առաջ, ներկայացրեց ՀՀԿ-ի եւ ՀՅԴ-ի առաջադրած նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին։ Բաղդասարյանը նշեց, որ կյանքի բոլոր փուլերում և ոլորտներում Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել որպես իսկական առաջամարտիկ։  «Երբվանի՞ց է Արմեն Սարգսյանը դադարել լինել Բրիտանիայի քաղաքացի և դարձել ՀՀ քաղաքացի։ Այս թեմայով պարոն Սարգսյանը բանավոր հայտարարություններ է արել, բայց արդյոք մենք ձեռքի տակ ունենք պաշտոնական փաստաթուղթ, թե ե՞րբ է պարոն Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիությունից հրաժարվել, երբ է դրա մասին դիմում գրվել ու Բրիտանիայում ուժի մեջ մտել։ Մեր ձեռքի տակ չկա փաստաթուղթ, որ Արմեն Սարգսյանը ՀՀ քաղաքացի է եղել և վերջին 6 տարում մշտապես բնակվել է ՀՀ-ում», - հայտարարեց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ ԱԺ քարտուղարությունում չկան համապատասխան թղթեր։