«Առողջապահության նախարարությունն արջի ծառայություն է մատուցում». Արթուր Աթոյան (video)
«Հայ տնտեսվարողների և սպառողների իրավապաշտպան կենտրոն» ՀԿ նախագահ Արթուր Աթոյանը նշում է, որ իրենք ունեն փաստարկներ, ըստ որի դեղերը դեղատոմսով դուրս գրելը պատվեր է և Առողջապահության նախարարությունը ոչ մի կերպ չի կարողանում պատասխանել, թե ինչու՞ են առաջ քաշել օրենքի այս նախագիծը. «Այս միջոցառումն արջի ծառայություն է, կազմակերպված անօրինական խմբի կողմից, որոնք քաղաքացու հաշվին ուզում են անձնական խնդիր լուծել»: Այսօր Հայելի ակումբում լրագրողների հետ հանդիպմանը, բանախոսը նշեց, որ առողջապահական համակարգը հիվանդի հաշվին իր կենսական պայմաններն է ապահովում. «20-30 տարի առաջ սովորած բժիշկներից շատերը ինքնակրթմամբ այլևս չեն զբաղվում, դրա համար բժիշկները մեկը մյուսին հիվանդներ են ուղղորդում»: Արթուր Աթոյանը վստահ է, որ հիվանդը բժշկին չի դիմում երկու պատճառով՝սոցիալական խնդիր ունի և հիվանդը բժշկին չի վստահում: Մանրամասները՝ տեսանյութում.