«Կոնսենսուս կա թե՛ իմ, թե՛ Նիկոլ Փաշինյանի, թե՛ Էդմոն Մարուքյանի և թե՛ Սերժ Սարգսյանի միջև». Արամ Սարգսյան (video)
«Ելք դաշինքը բազմիցս հայտարարել է, որ Սերժ Սարգսյանի երրորդ ժամկետ պաշտոնավարելն անընդունելի է»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց Արամ Սարգսյանը: Հարցին՝ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարի առումով դաշինքում կոնսենսուս կա՞, հաշվի առնելով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարությունը, Արամ Սարգսյանը պատասխանեց. «Կոնսենսուս կա թե՛ իմ, թե՛ Նիկոլ Փաշինյանի, թե՛ Էդմոն Մարուքյանի և թե՛ Սերժ Սարգսյանի միջև: Սերժ Սարգսյանի վարչապետության հարցում երեքիս տեսակետերի համընկնումը բացառիկ է»: Արամ Սարգսյանը վստահ է, որ եթե Սերժ Սարգսյանը դնի իր թեկնածությունը, հանրությունն իրավունք ունի ըմբոստանալու, չէ՞ որ սահմանադրական հանրաքվեի ժամանակ իրեն խոստացել էին, որ չի լինելու վերարտադրություն. «Եթե հանրությունը այդ առումով ռեալ պահանջարկ ներկայացնի, ապա ԵԼՔ դաշինքն իր պատվի խնդիրը կհամարի այդ պահանջարկն իրացնելը»: Թե ի՞նչ տակտիկական մեթոդներով ԵԼՔ-ը կիրացնի հանրության պահանջը, Արամ Սարգսյանը նշեց, որ իրենց դաշինքում այդ հարցը քննարկում են: Մանրամասները՝ տեսանյութում.