Մարտի 1-ի գործով սլաքներն ուղղվում են Ռոբերտ Քոչարյանի վրա. Արամ Սարգսյան
«ՀՀԿ-ականները միտումնավոր սլաքներն ուղղում են իրենց նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վրա :Պատճառը մեկն է՝ իրենք ասում են, որ այդ հարցն իրենց համար նույն չափ կարևոր է, և իրենք չեն վախենում այդ հարցը քննարկելուց: Կա ևս մեկ դրդապատճառ, որ ես նկատեցի նախորդ քննարկման ժամանակ։ ՀՀԿ-ականները միտումնավոր սլաքն ուղղում են իրենց նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վրա», -   լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արամ Սարգսյանն՝ անդրադառնալով այսօր «Ելք»-ի կողմից առաջարկված «Մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ հայտարարության» հարցն ԱԺ նիստերի օրակարգ ընդգրկելու նախագծին ՀՀԿ-ի կողմ քվեարկելուն։ Ճիշտ կլիներ ՀՀԿ-ն բարձրացնի այս հարցը, եթե իսկապես ուզում է հասկանալ Ռոբերտ Քոչարյանն ինքնուրու՞յն է այդ որոշումը կայացրել, թե՞ ոչ,ասաց Արամ Սարգսյանը: Ինչ վերաբերում է քննադատություններին, որ «Ելք»-ի համար սա զուտ PR է և ցանկություն չկա իրականում բացահայտել, թե ինչ է կատարվել, Արամ Սարգսյանն ընդգծեց. «Տարօրինակ կլիներ, որ ՀՀԿ-ականները, այդ թվում նման հայտարարություն արած Սամվել Նիկոյանն, այլ բան ասեին»։