«Ո՞վ է քննիչը։ Գու՞գլը». Շաքրոյի դատի մանրամասները
Զախարիա Կալաշովի  ՝Շաքրո Մոլոդոյի  հանցավոր խմբավորման գործով լսումների ժամանակ  Նիկուլինյան դատարանում ,ելույթ են ունեցել գործարար Լեվ Գարամովից տասը միլիոն ռուբլու դրամաշորթության գործով մեղադրյալների փաստաբանները։ Կարդացել   մեղադրական արձանագրության տեքստի մի մասը Բատիրա Բեկմուրադովի փաստաբան Միրզոյանը այն «չապացուցված զառանցանք» է անվանել։ Կալաշովը Դեդ Հասանի մահվանից հետո դարձել է «օրենքով գողերի» առաջնորդը,– մեջբերել է իրավաբանը։ — Ո՞վ է քննիչը։ Գու՞գլը։ Քրեական միությունը ծաղրանքով «էլիտար ակումբ» անվանելով, որի մեջ ներգրավվել է Բեկմուրադովը, Միրզոյանը քննության կողմից ներկայացված ապացույցները անհամոզիչ է անվանել։ Իսկ ֆաթիմա Միսիկովայի (  հետ կատարվածը նա «վիշտ» է անվանել։ Կինն իրոք ռեստորանի տնօրենից չի ստացել իր աշխատանքի գումարը,ասել է փաստաբանը:Եվ միայն Բատիրա Բեկմուրադովն է կարողացել վերականգնել արդարությունը։ Յան Սորոկինին պաշտպանող  փաստաբան Իրինա Չիրկովան հայտարարեց,որ հետաքննության վարկածի ջարդել են գործարարի քիթը այն բանից հետո, երբ նա հրաժարվել է գումար տալ Շաքրո Մոլոդոյի մարդկանց։ Մեղադրյալին դատախազությունը կրկնահանցագործ է համարում, քանի որ Սորոկինը հանցանք է գործել 17 տարեկանում՝ Օզերի քաղաքի տարածքում  ։ Փաստաբանը մատնանշել է հետաքննության և դատախազության սխալները։ Չիրկովան համեմատել է փաստաթուղթը թերթի վատ հրապարակման հետ։ Արձանագրության մեջ հաղորդվում է. «Սորոկինը թափահարում էր Գարամովին և ասում «Տուր փողերը»։ Պաշտպանը համոզված է. «Սորոկինին և Շաքրո Մոլոդոյի մյուս ներկայացուցիչներին չեն կարող մեղադրել դրամաշորթության մեջ, քանի որ Լև Գարամովը չէր վախենում իր կյանքի համար»։