Խուճապ. Մարդիկ տոպրակներով դեղեր են գնում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մարտի 1-ից մի շարք դեղեր դեղատոմսերով գնելու՝ կառավարության որոշումը լուրջ խուճապ է առաջացրել մարդկանց մոտ: Եվ արդեն մի քանի օր է՝ ոչ միայն երևանյան, այլև ՀՀ մարզերի մի շարք դեղատներում հերթեր են գոյանում. մարտի 1-ին ընդառաջ` մարդիկ տոպրակներով դեղեր են գնում, որպեսզի դրանից հետո ստիպված չլինեն գնալ բժշկի, հերթ կանգնել դեղատոմսի համար: Ինչպես հայտնի է` այդ այցելությունը մեկ բժշկով միայն չի ավարտվելու. չէ՞ որ հիվանդություն ախտորոշելու համար բժիշկը քաղաքացուն մի քանի հետազոտության է ուղարկելու, որն էլ լրացուցիչ ծախսեր է ենթադրում: Սա առիթ է դարձել, որպեսզի քաղաքացիները այս օրերին դեղատներից տոպրակներով հակաբիոտիկներ, ցավազրկող դեղեր գնեն: Բացի այս` «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ դեղատներում մեծ հերթեր են կանգնում նաև սրտանոթային և հորմոնային հիվանդություններով տառապող անձինք: Քանի որ դեղատոմսով բաց թողնվող ցանկում հիմնականում նրանց կողմից կիրառվող դեղերն են տեղ գտել»: Առավել մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում: