«Ձախողված նախարար է. 10 հազարի փոխարեն 260 դեռահաս աղջիկ պատվաստվեց պապիլոմա վիրուսի դեմ ». (video)
«2018թ.-ի առաջին եռամսյակում նախատեսված էր,որ գարդասիլ պատվաստանյութով պետք է պատվաստվեր 16 հազար դեռահաս , սակայն փետրվարի 21-ի դրությամբ միայն 260 աղջիկ երեխա է պատվաստվել. սա ձախողում է»,-այսօր Հայելի ակումբում ասաց «Լույս» տեղեկատվական վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հայկ Այվազյանը: Բանախոսը ձախողումը կապում է ոչ միայն այն բանի հետ,որ ծնողներն են դեմ պատվաստանյութին,այլ նաև նաև մի շարք բժիշկներ ևս հրապարակայնորեն բացասական վերաբերմունք են արտահայտել: «Հայաստանում 10 հազարից ավել բժիշկ կա և բժշկական հանրությունը իր դրական կարծիքը այս պատվաստանյութի հետ կապված չտվեց»: Հայկ Այվազյանը նշում է, որ Առողջապահության նախարարությունը չի ուզում նկատել այն բժիշկների հայտարարությունները, որոնք դեմ են արտահայտվել պատվաստանյութին, ինչպես նաև երկու պատգամավորների հարցումն արտերկիր, մասնավորապես Հայկ Բաբուխանյանի ու Նաիրա Զոհրաբյանի: Մանրամասները՝ տեսանյութում.