Բավարար փաստեր կան պատասխանատվության ենթարկելու Ռ. Քոչարյանին և մյուսներին
ԱԺ-ում  2008 թվականի մարտի 1-ի դեպքերի վերաբերյալ հրավիրված լսումներին ներկա էին նաև Մարտի 1-ի զոհերի հարազատները:    Մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը հայտարարեց .«Մեր պահանջը բացարձակ կապ չունի քաղաքականության հետ, մեր պահանջն է՝ բացահայտել Մարտի 1-ի ոճրագործությունը:Պահանջում ենք, որ բացահայտվի՝ 2008 թվականի մարտի 1-ին ինչ է կատարվել,թե ով հրաման տվեց, և ովքեր սպանեցին մեր երեխաներին: Պատասխանատվության չեն ենթարկվել ո՛չ կատարողները, ո՛չ հրաման տվողները: Վերջերս Գևորգ Կոստանյանն ասում էր՝ վկաների կեսն արտագաղթել են, իսկ մյուս կեսը չեն հիշում Մարտի 1-ի ոճրագործությունը: Պարոն Կոստանյան, եթե անցներ մի քանի տարի, երևի Դուք էլ չէիք հիշի՝ ինչ է կատարվել 2008 թվականի Մարտի 1-ին, անցներ 10-20 տարի՝ կասեիք՝ ընդհանրապես Մարտի 1 գոյություն չի ունեցել»: «2008 թվականի մայիսի 4-ին ձեր նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր զեկույցում ասել էր, որ հարյուրավոր տեսախցիկներ են եղել, այն էլ՝ պրոֆեսիոնալ, որոնցով կարողանում են  խոշորացնել, մոտիկացնել, և մեր իրավապահները կպարզեն  այս տեսագրությունները: Այդ բանը չի հերքել Ազգային անվտանգությունը: Դրանք փաստեր են: Դուք խոստացաք, որ սայլը տեղից կշարժվի, գծեցիք ճանապարհային քարտեզ, գործերն առանձացրեցիք, բա ի՞նչ եղավ, պարոն Կոստանյան, անցել է 10 տարի:Մոտ 500 սադրիչներ, որոնք այդ հատվածում քանդում էին միայն Ռուսաստանի տունը, որ ասեն՝ տեսեք՝ ընդդիմությունը հակառուսական է: Եկավ չարաբաստիկ ժամը 9-ը, սադրիչները երեխաներին տարան կրակի բերան, տրաքեց լուսարձակող ձայնային գրանատը: Այդ ժամանակ էր, որ Քոչարյանն ասում էր՝ ավտոբուսի հետևից կրակում են ոստիկանների վրա: Սուտ, բացարձակապես սուտ: 3 քաղաքացի զոհվել են «Չերեմուխա 7» տեսակից, գազային նռնակից: 4 ոստիկանի մոտ է եղել այդ «Չերեմուխա» տեսակի զենքը»,հայտարարեց նա: Մենք գիտենք նրանց անունները, և դուք բոլորդ գիտեք, որովհետև դա հրապարակվել է: ՀՔԾ-ն  միայն քննում է շարքային քաղաքացիներին: Շարքային քաղաքացիներն ի՞նչ իմանան՝ գիշերով մի քանի կիլոմետրի վրա ով՝ ում սպանեց»:   Ելույթ ունեցավ նաև Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի վանաձորյան գրասենյակի ղեկավար Արթուր Սաքունցը «10 տարի է անցել, բայց «Մարտի 1»-ի իրավական գնահատականը մինչև այժմ տրված չէ:
Գլխավոր դատախազության ներկայացուցիչը այսօր էլ լսումներում ներկայացրեց այն նույն տվյալները, որոնք հայտնի էին մինչ այժմ, հետևաբար այդ գործով նախաքննությունը դոփում է նույն տեղում»,-հայտարարեց նա:
«Մարտի 1-ի գործողությունների հիմնական պատասխանատուն այդ ժամանակների իշխանությունն է: Զանգվածային անկարգություններ տեղի չեն ունեցել, և այդ ձևակերպումը սիրում է կրկնել դատախազությունը։ Տեղի է ունեցել պետական ահաբեկչություն՝ իշխանության մարմինների կողմից՝ պետական ռեսուրսների օգտագործմամբ, համատարած զանգվածային բռնությունների կիրառում քաղաքական ընդդիմության և ՀՀ քաղաքացիների նկատմամբ, որի համար կան բավարար փաստեր՝ պատասխանատվության ենթարկելու Ռոբերտ Քոչարյանին, այդ ժամանակվա պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Սեյրան Օհանյանին, Յուրի Խաչատուրովին, Գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին, ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանին։ Նրանք մարդիկ են, ովքեր անմիջականորեն հրամայել են ու նրանց հրամանով է ամեն ինչ կատարվել», — հայտարարեց Սաքունցը։
«Տեղի է ունեցել զանգվածային ոճրագործություն քաղաքական ընդդիմության նկատմամբ»,-ասաց նա և հիշեցրեց, թե այս իրադարձությունների վերաբերյալ չկա մի միջազգային կազմակերպություն, որի անդամն է Հայաստանը, որում այս մասին զեկույցներ ու փաստաթղթեր ներկայացված չլինեն:
դիտվել է 15 անգամ
Հայաստանի իշխանությունների ցանկությունը՝ փոխարինել Ռուսաստանին հանրապետության երկաթուղիների կառավարման հարցում, թերմշակված որոշում է. Շոյգու Վիճաբանություն և ծեծկռտուք Երևանում՝ ՝ «Ռոյալ Երևան» ռեստորանի դիմաց․ կան ձերբակալվածներ Վթարային ջրանջատումներ Չափազանց մեծ է հավանականությունը, որ առաջիկա օրերին ԱՄՆ-ն կhարվածի Իրանին. Սուրեն Սարգսյան Մենք ուզում ենք, որ Եվրոպան ծաղկի ու հաջողությունների հասնի. Ջեյ Դի Վենս Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանում և մարզերում Որոշել են համայնքապետերի վախը բռնել. «Հրապարակ» Հայկ Կոնջորյանի եղբոր դեմ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել. «Ժողովուրդ» Ով կլինի ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին կինը. կուսակցությունում տհաճ իրավիճակ է ստեղծվել. «Ժողովուրդ» Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու. «Ժողովուրդ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» Արարատ Միրզոյանը ՔՊ–ում ձայներ է ստացել իր չեզոք եւ հավասարակշիռ կեցվածքի համար․ «Հրապարակ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. սպառնացել են «սլիվ անել» կազմակերպիչների անունները․ «Փաստ» ՔՊ–ականները հրճվանքի մեջ են. այլևս չեն գաղտնալսելու․ «Հրապարակ» Մի՛ տրվեք հակառակորդի տեղեկատվական սադրանքներին. Հայրապետյանը զգուշացնում է ադրբեջանական ֆեյք էջի մասին ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռները երկու օրում 30 չվերթ են կատարել դեպի Մերձավոր Արևելք Աղմկահարույց կրակոցներն ու սպանությունը եղել է կնոջ պատճառով. նոր մանրամասներ Պարզվել է Աջափնյակում զինված միջադեպի հետևանքով մահացածի և 7 վիրավորների ինքնությունը Ինչպես են սկսվել կրակոցները. բացառիկ տեսագրություն. 40 տղաների հանդիպումը (տեսանյութ) «Արմենիա» ԲԿ-ից բերման են ենթարկվում Աջափնյակ վարչական շրջանի կրակոցների մասնակիցները Աջափնյակի կրակոցների դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ մի շարք հոդվածներով Հենց նրա առաջնորդության տարիներն են աչքի ընկել վախի, սպառնալիքի, նվաստացման մթնոլորտում. թեմի քահանաները՝ նախկին Գևորգ Սրբազանին Պետք չէ հուսալքվել, ինչպես ասում է Ռուբեն Վարդանյանը, նրա ազատությունը տեսնելու ենք․ իրավապաշտպան Ընտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» Արյունալի միջադեպի մասնակիցները «Ֆազ»-ի կողմնակիցներն են