Ինչու ՀՀ ՊՆ-ն չի հայտնել զինծառայողի մահվան մասին
Երեկ հայտնի դարձավ, որ փետրվարի 12-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, զինվորական հոսպիտալում մահացել է ՀՀ ԶՈւ զինծառայող Ստեփան Ստեփանյանը: Զինծառայողի մահվան մասին երեկ հայտնեց «Առավոտ»-ի Տավուշի թղթակիցը, ինչից հետո միայն ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հաստատեց լուրը: «ՀԺ»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հովհաննիսյանն ասել է, որ զինծառայողն արձակուրդում է եղել, ինչից հետո վերադարձել է Իջեւանի զորամաս, որտեղ վատացել է եւ տեղափոխվել հոսպիտալ, որտեղ եւ մահացել է: Թե ինչից է մահացել զինծառայողը, դեռ հայտնի չէ: «Հժ»-ի թղթակիցը Արծրուն Հովհաննիսյանից հետաքրքրվել է, թե ինչո՞ւ զինծառայողի մահվան մասին ՊՆ-ն չի հայտնել, ինչին ի պատասխան ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ նշել է, որ չի կարող ասել. «Ամենայն հավանականությամբ, այն պատճառով, որ դեպքի զարգացումը սկսվել է ոչ զորամասում»: Մեր լրագրողի դիտրակմանը, որ զինծառայողը, այնուամենայնիվ, ոչ թե տանից է տեղափոխվել այլ՝ զորամասից, Հովհաննիսյանը նույնն է պնդել: Հարցին, եթե լրագրողներին հայտնի չլիներ ՊՆ-ն չէր տեղեկացնելո՞ւ այս դեպքի մասին, Արծրուն Հովաննիսյանը պատասխանել է, որ դեպքը հայտնի դառնալու էր: Ճշտող հարցին՝ նոր մարտավարությո՞ւն է մշակվել զինծառայողների մահվան մասին այլեւս չհայտնել, Հովհաննիսյանը արձագանքել է կարճ՝ «ոչ»: Լուրը տպագրվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի փետրվարի 22-ի համարում