ԱԳՆ-ում առանց վարչապետի իմացության պլան են հաստատել
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը արտաքին գործերի փոխնախարար Ռոբերտ Հարությունյանից հետաքրքրվեց, թե երբ կարող է տեսնել այդ դեսպանների կողմից ներդրումներ բերելու գործընթացի չափանիշներն ու հայտանիշերը: Ի պատասխան Ռոբերտ Հարությունյանն ասաց, որ իրենք Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության հետ քննարկել են հարցը: «Շատ հստակ ձևակերպեք, թե ինչ ցուցանիշով դիվանագետները պետք է տարվա վերջ հաշվետվություն տան: Նայել ենք, ժողովներ, հանդիպումներ, բայց կոնկրետ կիրառական արդյունքը չափելի չէր: Շատ շտապ ա դա պետք անել, շատ երկար ենք էդ հարցին անդրադարձել»,- ասաց վարչապետը: Ռոբերտ Հարությունյանն էլ ասաց, որ 2017 թվականի օգոստոսին կառավարության որոշմամբ հաստատվել են դեսպանատների առաջ դրված հայտանիշները, որով ֆիքսվել է, որ արտաքին գործերի նախարարը պետք է սահմանի տարեկան պլանը: Կարեն Կարապետյանը զարմացավ, որ առանց իր իմացության պլան են հաստատել: