Հայկական ժամանակը գրում է.2016 թվականի նոյեմբերի 13-ին Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող «Լիա» գեղեցկության սրահին կից նկուղում տեղի ունեցած աղմկոտ սպանության գործով էական նշանակություն ունեցող իրեղեն ապացույցներ չկան: Դատարանը դրանց երեկ հնարավորություն չունեցավ «հայտնաբերելու»:
2016 թվականինոյեմբերի 13-ինՇենգավիթվարչականշրջանումգործող «Լիա» գեղեցկությանսրահինկուղայինհարկումկրակոցներէինհնչել, որիհետեւանքով 25-ամյաԳեւորգԱվետիսյանըտեղումմահացելէ, իսկհրազենայինվիրավորումստացած38-ամյաՄուշեղՄուշեղյանըեւ 35-ամյաԱրամՊետրոսյանըտեղափոխվելէին «ՍուրբԱստվածամայր» բժշկականկենտրոն: Ավելիուշ, ստացածվնասվածքներիցմահացելէրնաեւՄուշեղՄուշեղյանը:ՍույնքրեականգործովմեղադրվումենքրեականհեղինակություններԱլիկԲանդուրյանը (ՆորատուսցիԱլիկ), նրաթիկնապահ, ԲդոմականունովհայտնիԱրմենԳասպարյանըեւՉարբախցիԳեղամմականունովհայտնիՊետրոսԻսրայելյանը:
Նշենք, որ նախորդ նիստին սույն գործով հետազոտվեցին գործում եղած ապացույցները եւս ըստ հաջորդականության այսօր պետք է հետազոտվեին ինչպես տուժողների հագուստները այնպես էլ՝ գործով էական նշանակություն ունեցող դանակը, «Մակարով» ատրճանակի փամփուշտներն ու պարկուճները, ինչպես նաեւ գաղտնալսումները: Ինչ վերաբերում է զենքին, ապա դա փորձագիտական կենտրոնում է:
Նիստը սկսվելուն պես նախագահող դատավոր Նելլի Բաղդասարյանը հայտարարեց, որ համապատասխան կրիչներ «ներքին դիտում» օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքների լազերային սկավառակները եւ մի քանի փաթեթներ բերված չեն նիստերի դահլիճ: Դատավորն ասաց, որ նիստերի դահլիճ բերված իրեղեն ապացույցները կհետազոտեն, որից հետո ընդմիջում կհայտարարեն չբերված ապացույցների հարցը կարգավորելու համար:
Մինչ իրեղեն ապացույցների զննությանն անցնելը Ալիկ Բանդուրյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը միջնորդեց թույլատրել լրագրողներին տեսանկարահանել իրեղեն ապացույցները, ինչը դատավորը բավարարեց: Նման խնդրանքով պաշտպանական կողմին դիմել էին լրագրողները, քանի որ պաշտոնական կողմի առարկության «շնորհիվ» է, որ սույն գործով նիստերը ո՛չ տեսանկարահանվում են, ոչ էլ՝ լուսանկարվում: