Կառավարության ընդունելությունների տունը նախատեսված է որպես Հանրապետության 4-րդ նախագահի նստավայր, այսօր լրագրողներին ասաց Պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը։
«Մենք այս պահին պատրաստում ենք կառավարության որոշում՝ ընդունելությունների տունը լուծարելու մասին: Այսինքն՝ դա չի նշանակում, որ եթե ինչ-որ ընկերություն մասնավորեցման ծրագրի մեջ է, պետք է անպայման մասնավորեցվի: Կան ընկերություններ, որոնք 2001 թվականից մինչև այսօր մասնավորեցման ծրագրի մեջ են: Այս դեպքում գնալու են լուծարման ճանապարհով: Ավելին ասեմ, ընդունելությունների տունը բավականին թանկ հաճույք է պետության համար»,-ընդգծեց Արման Սահակյանը:
Արման Սահակյանն ընդգծեց, թե դա չի նշանակում, որ եթե ինչ-որ ընկերություն մասնավորեցման ծրագրի մեջ է, պետք է անպայման մասնավորեցվի. «Ընդունելությունների տունը բավականին թանկ հաճույք է պետության համար»։