Բացառիկ է.ընդդիմությունն արտահերթ նիստ է հրավիրում և նիստը կայանում է
ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ,անդրադառնալով գնաճին ասաց.«Մտածում էի՝ կվիճարկեն, կասեն՝ էդ ի՞նչ թիվ եք ասում, պատրաստված էի եկել :Մտածում էի կասեն ի՞նչ 21.9 տոկոս գնաճ, բայց ոչ ոք չվիճարկեց»: «Թանկացումների թեման ինչպե՞ս կարող է փակվել: Եթե դա հնարավոր լիներ փակել քաղաքացիների համար, մեզ համար էլ փակված կլիներ, բայց քանի որ քաղաքացիների համար բաց է, մեզ համար էլ չի կարող փակված լինել: Առաջիկայի հետ կապված շատ հարցեր կան, որ պետք է որոշենք, մենք կքննարկենք, կորոշենք»,-հարց ուղղեցին Փաշինյանին,թե արդյոք թանկացումների թեման փակվա՞ծ է:
Իսկ հիմա եթե գնահատականներ հնչեն, որ դուք էլ քաղաքացիներին զբոսանքի հանեցիք, արդարացի չե՞ն լինի՝ Ն. Փաշինյանն այսպես պատասխանեց. «Ցանկացած քաղաքացի ազատ է հնչեցնել ցանկացած գնահատական: Կոնկրետ այդ գնահատականների հետ կապված՝ ես ասել եմ, որ մենք ունենք շատ հստակ ձևակերպված նպատակ և հանգրվաններ: Վերջին երկու գումարման Ազգային ժողովի պատմության մեջ սա առաջին դեպքն է, որ ընդդիմությունն արտահերթ նիստ է հրավիրել, և այդ նիստը կայացել է: Դա զբոսանքի և ոչ զբոսանքի ամպլիտուդն է»: