Պոտենցիալ և առկա արձագանքներ.ի՞նչ պիտի լինի Նուբարաշենի կոյուղաջրերի հարցը
Պոտենցիալ և առկա արձագանքներ՝ "Հիմա ի՞նչ պիտի լինի Նուբարաշեն թաղամասում բնակիչներին թունավորող կոյուղաջրերի հարցի հետ" Արմեն Սարգսյան - Ես ոչնչից տեղյակ չեմ Կարեն Կարապետյան - Դա Երևանի քաղաքապետարանի խնդիրն է Սերժ Սարգսյան - Չէ, սիրուն բան չի եղել, Տարոնը պիտի դիմանար սադրանքին, խուճապի է մատնվել, ես իրեն հետ կխոսեմ ՀՀԿ պատգամավորներ - Ով չգիտի, որ Զարուհին հիստերիկ ներկայացումների սիրահար է, նրանց հասնում է Մտավորականներ - Ճիշտ բան չեն արել Երկիր Ծիրանիի աղջիկները, կան քաղաքակիրթ մոդելներ Քրեականներ - Արա~~, լավ էլ արել են, դրանց սատկացնել ա պետք /չի ճշտվում՝ ու՞մ է պետք "սատկացնել"/ Քաղաքականներ - Նայած որ կողմից մոտենանք հարցին Իրավապաշտպաններ - Կանանց ծեծելը, նրանց դեմ բռնություն գործադրելը մարդու գլոբալ իրավունքների խախտում է Երևանի ավագանու անդամներ - Աններելի է ավագանու նիստը այդպես պղծելը Ոստիկանություն - Կքննենք, այդ աղջիկներին բերման կենթարկենք, կբացատրենք, թույլ չենք տա, որ կրկնվի, կարգը պիտի պահպանվի Դատավորներ - Պաշտոնապես կողմերից ոչ մեկը չի դիմել, կդիմեն՝ հանցակազմը կկազմենք, աղջիկներին հավանաբար տուգանքով կազատենք, չենք կարծում, որ լուրջ քրեական գործ սարքենք "Ֆեյսբուքահայեր" - տո լավ էլ արել են, մի բան էլ քիչ են արել, Նուբարաշենցիներ - Բա կոյուղաջրե՞րը Գալուստ Սահակյան - Տուն գնացեք, դրա ժամանակը չի, մեր երկիրը քաղաքակրթական փնտրտուքում է, դուք եկել կոյուղաջրերի հարց եք դնում, դա չի ճիշտ ճանապարհը, մենակ դուք չեք, շատերը կան: Մենք Ղարաբաղի խնդիր ունենք լուծելու, այդ խնդրի լուծումից հետո կգաք՝ տեսնենք ինչ կարելի է անել: Երբ որ սովետ ժամանակ ես դպրոցի դիրեկտոր էի՝ մեր դպրոցում էլ կար կոյուղու խնդիր, լսած կա՞ք՝ բողոքեինք, աղմկեինք: Մենք քաղաքակիրթ մարդիկ ենք, վիճակի հետ հարմարվելով յոլա ենք գնում: Հրանուշ Խառատյանի գրառումը