«Մենք ոչ մի բան գաղտնի չենք պահել: Մենք Արմեն Սարգսյանի խոսնակը չենք, որ ասենք՝ ինչ է խոսել: Նա դուրս է եկել եւ մոտավորապես ասել է, թե ինչ ենք խոսել: Մեր հարցերը կրկին հնչելու են լիագումար նիստերի ժամանակ եւ, եթե հարցերի ու պատասխանների միջեւ տարբերություն կլինի՝ մենք կբարձրաձայնենք»,- այսօր ԱԺ-ում ճեպազրույցների ժամին ասաց ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ինչու՞ են գաղտնի պահում նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածուի հետ քննարկված հարցերի պատասխանները:
«Արամ Սարգսյանը տեսել է Արմեն Սարգսյանին ու գրկախառնվել, որովհետև նրանք 20 տարի և ավելի անձնական շփումներ ու հարաբերություններ ունեն, ընդ որում՝ ընտանքիներով, ու դա ոչ մի կապ չունի քաղաքական հարաբերությունների հետ»,- անդրադառնալով ՀՀ նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի՝ նախորդ շաբաթ «Ելք»-ի հետ տեղի ունեցած հանդիպմանն ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: