Ան-148 ինքնաթիռի կործանման զոհերի ցանկում 2 հայ կա
Ռուսական Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հրապարակել է «Սարատովյան ավիաուղիների» Ան-148 ինքնաթիռի ուղևորների ամբողջական ցուցակը: Ցուցակում են 65 ուղևորներև և 6 անձնակազմի անդամները, փոխանցում է Московский Комсомолец-ը: Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան Ան-148 ինքնաթիռը կործանվել է Մերձմոսկովյան Ռեմենսկոյ շրջանի Ստեպանովսկոյե գյուղի մոտ։ Աղետի հետեւանքով ոչ ոք ողջ չի մնացել։   Ուղևորներ. 1 Անոխին Վիկտոր 2 Անոխինա Զոյա 3 Դմիտրիենկո Յուլիյա 4 Գախրամանով Նամիգ 5 Կարպուշկին Անատոլիյ 6 Կարպուշկինա Տատյանա 7 Կիսելևա Եկատերինա 8 Կլաև Յուրիյ 9 Կոլոդեզնիյ Անատոլիյ 10 Կորոտկով Եվգենիյ 11 Կովչուգա Լյուդմիլա Սերգեևնա 12 Լեոնովա Օլգա 13 Լևանով Եվգենիյ (երեխա) 14 Լևանով Եվգենիյ (ծնվ. 1979) 15 Սերգոշկո Ալեկսանդր 16 Սևոյան Վարսիկ 17 Սինիցինա Տատյանա 18 Վեդյակինա Մարիյա 19 Հաքնազարով Թամերլան Տուրիբեկովիչ 20 Ալեկսանդրով Իլյա 21 Ալեկսեենկո Կրիսկենտիա Նիկոլաևնա 22 Բոյկովա Եկատերինա 23 Բուլատովա Լիլիյա 24 Վեդիբորենկո Իլյա Վլադիմիրովիչ 25 Գաուսսբ Ալֆիյա Ակզամովնա 26 Գրաչև Ալեկսեյ 27 Դրիշովա Իրինա 28 Գրոմով Իգոր 29 Դավիդովա Ելենա Վասիլյևնա 30 Դոլբին Վիկտոր 31 Դրագինա Մարգարիտա 32 Իվանով Վյաչեսլավ Անատոլյևիչ 33 Իլյինով Եվգենիյ 34 Կալաշնիկ Մարինա Ալեկսանդրովնա 35 Կարմալեև Բորիս 36 Կոզուպիցկայա Անտոնինա Իվանովնա 37 Կրասկովա Նադեժդա (երեխա) 38 Կրասկովա Օկսանա 39 Պուրեպով Օլեգ 40 Մաչնևա Սվետլանա 41 Մեշարյակովա Նատալյա 42 Մոմզիկովա Կրիստինա 43 Նազարով Մակսիմ 44 Նասիրովա Եկատերինա Պավլովնա 45 Նիկիտենկովա Գալինա 46 Նիկիտչենկո Ալեկսեյ 47 Նիկոլայենկո Լյուբով 48 Նորմանտովիչ Ալեկսանդր 49 Նորմանտովիչ Վլադիմիր 50 Պանչենկո Սերգեյ 51 Պոլետաև Իլյա Սերգեյևիչ (երեխա) 52 Ռադչուկ Իննա Եվգենյևնա 53 Ռեմարչուկ Վլադիմիր 54 Սոն Ուլյանա 55 Ստավսկիյ Իլյա 56 Տոլկաչև Վյաչեսլավ 57 Տոլկաչև Իվան Վլադիմիրովիչ 58 Տոլկաչևա Լյուբով 59 Տոլմասովա Դարյա 60 Տուլկուբաև Ֆիրգատ Ռինատովիչ 61 Ուռազաևա Մարինա 62 Ուսաչև Վլադիմիր Պավլովիչ 63 Խոխլովա Օլգա Անատոլևնա 64 Ցիգիչկո Օլգա 65 Յամաև Յուրիյ Անձնակազմ. 66 Գուբանով Վալերիյ Իվանովիչ 67 Ղամբարյան Սերգեյ Արսենովիչ 68 Սլավինսկայա Անաստասիյա Վլադիմիրովնա 69 Կովալ Վիկտորիա Օլեգովնա 70 Գավրիլով Սերգեյ Վլադիմիրովիչ 71 Կուզմին Օլեգ Վլադիմիրովիչ Հայաստանի ԱԳՆ-ը հաղորդում է, որ Մերձմոսկովյան Ռամենսկոյե շրջանում տեղի ունեցած ավիավթարից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիների և ազգությամբ հայերի առկայության վերաբերյալ տեղեկությունը ճշտվում է: