Երևանը և Սյունիքը «գրավելու» համար Զաքիր Հասանովը հավաքում է գեներալներին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը ՊՆ-ում ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել, որին մասնակցել են ՊՆ փոխնախարարները, գլխավոր վարչությունների պետերը, շփման գծում տեղակայված զորամասերի հրամանատարները, բանակային ստորաբաժանումների հրամանատարները, ՊՆ պաշտոնյաներ և այլն։ Բացելով խորհրդակցությունը՝ պարկետային գեներալ Հասանովը «բացահայտել է» հավաքի նպատակը։ Զաքիր Հասանովը հավաքվածներին խորհուրդ է տվել ուշադրություն դարձնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ երկու օր առաջ «Ենի Ազերբայջան» կուսակցության VI համագումարում արված հայտարարություններին՝ կապված Արցախյան հիմնահարցի լուծման ադրբեջանական տեսակետի և ադրբեջանական բանակի մասին դրույթների հետ։ Հիշեցնեմ, որ Մեհրիբան խանումի ամուսինն այդ համագումարում ոչ միայն կոչ էր արել ազերիներին և հարազատ ասկյարներին ազատագրել «պատմական ադրբեջանական» Ղարաբաղը հայ գյաուրներից, այլև հայտարարել էր, որ ազերիները շատ լուրջ պետք է մտածել «պատմական ադրբեջանական» Երևանի, Սյունիքի և Սևանի ազատագրման մասին։ Հարազատ զառանցանքին և սեփական հասարակությանը ապացուցելու և համոզելու համար, որ իր խոսքերը դեմագոգիա չեն, այլ՝ իրականություն, Իլհամ բաբան հրահանգել է ՊՆ նախարար Զաքիր Հասանովին շատ արագ այս շոու-խորհրդակցությունը կազմակերպել և իր խոսքերը «նյութականացնող» իբրև թե գործեր ձեռնարկել։ Ադրբեջանի նախագահի զառանցանքներին շատ դեպքերում պետք չէ ծիծաղով վերաբերվել։ Չզարմանաք, բայց պաշտոնական Բաքվի հեռահար նպատակներից է Հայաստանի կործանումը և նրա տարածքի գրավումը։ Զարմանալին այն է, որ Ադրբեջանի բռնապետի՝ Հայաստանին ներկայացված տարածքային պահանջներին մինչև հիմա պատշաճ չի արձագանքել ՀՀ ԱԳՆ-ն։ Մեր տիտան դիվանագետները կարծում են, որ Ալիևի հայտարարությանը չարժե պատասխանել և առաջնորդվում են «Բոլորը գիտեն, թե ովքեր են հայերը և ովքեր՝ ադրբեջանցիները» կարգախոսի համաձայն։ Սակայն մերոնք մոռանում են, որ շատ դեպքերում Բաքուն տարրական գնում է իրեն ձեռնտու կարծիքները և փորձում է պատմությունը կեղծելու միջոցով ապացուցել, որ ադրբեջանցիները հնագույն ժողովուրդ են, և որ եկվոր հայերն ագրեսոր են։ Մեր դիվանագետների այս աշխատաոճը շատ սխալ է։ Մենք հիմա պետք է մեծ աղմուկ բարձրացրած լինեինք և ևս մեկ անգամ ապացուցեինք, որ Բաքուն վարում է հայատյաց քաղաքականություն։ Ժամանակն է նաև ակտիվացնելու Ադրբեջան կոչվող պետության կազմաքանդման ծրագրերի և դրանց իրականացման եղանակների քննարկումները։ ՀԳ. Դեռևս դպրոցական նստարանից բոլորին հայտնի է հռոմեական պետական գործիչ Կատոն Ավագին վերագրվող «Կարթագենը պետք է կործանվի» արտահայտությունը։ Սենատում իր յուրաքանչյուր ելույթը նա եզրափակում էր «Ceterum censeo Carthaginem esse delendam» խոսքերով։ Մենք էլ պետք է առաջնորդվենք «Ադրբեջանը պետք է կործանվի» կարգախոսի համաձայն և նպատակային քայլեր ձեռնարկենք այն կյանքի կոչելու համար։ Այս մասին գրել է Գագիկ Համբարյանը
դիտվել է 73 անգամ
Լույսը թող ճառագի մեզնից. արտաքսման կիրակի. ի՞նչ դասեր քաղենք Վրաստանում բեռնատարների համար փակվել է ճանապարհը դեպի Հայաստանի սահման Թե՛ Թեհրանը, թե՛ Վաշինգտոնը ցանկանում են ի ցույց դնել իրենց հնարավորությունները. Իրանագետ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թաղապետարանի դիմաց մեքենաներ են բախվել․ վիրավոր կա Իգոր Սարգսյանը կշարունակի մնալ տնային կալանքի տակ 99.000 դոլար՝ Իրանի և 76.000 դոլար՝ Չինաստանի կցորդին. բյուջեի «գնում չհանդիսացող» ծախսերը. 168.am Ճնշումներն ու կոմպրոմատները, որ դրել են իրենց առաջ, անհամեմատ նվազ են գալիք այն դատաստանից, որ սպասվում է ուրացողների համար. Տեր Զարեհը՝ տիրադավների մասին Մենք պետք է հասնենք համաձայնության, հակառակ դեպքում վատ բաներ կպատահեն․ դրա մասին կիմանաք հաջորդ 10 օրվա ընթացքում․ Թրամփը՝ Իրանի մասին Ռուսաստանի ավտոմոբիլային գործարանում տանիքի փլուզումից հետո փլատակներից վեց մարդ է դուրս բերվել Եվրամիությունը Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը ճանաչել է որպես ահաբեկչական կազմակերպություն Որքան երկար է Զելենսկին մնում իշխանության ղեկին, այնքան փոքր է դառնում Ուկրաինան․ Մեդվեդև Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակը Ադրբեջանական զենք փոխադրող ընկերությունը 2025 թվականին մոտ 60 թռիչք դեպի է կատարել Իսրայել. Sputnik Armenia Այսօր Երևանում օդի որակի ինդեքսի միջինացված ցուցանիշը գտնվում է «լավ» միջակայքում Աշոցքի տարածաշրջանում բուք է Կարմրաշենի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կկատարվի միասնական ժամերգություն 14 միլիոնի նոր պայմանագիր՝ մեկ անձից․ Սուքիասյանների բիզնեսը ծաղկում է՝ «հերոս հարկատուների» հաշվին Ֆեյսբուքի սրտկներից դուրս իրական կյանքն է, որտեղ փոփոխությունների սպասում կա և լինելու է․Ղահրամանյան «Թեթևացնեմ ձեր «աշխատանքը» » . Արման Աբովյան ԱՄՆ դեսպանատան մոտ պայթյnւն է տեղի ունեցել մեքենայում՝ հրդեհի բռնկումով «Առանց բիտումի ասֆալտ են անում, հետո ասում՝ աղից է քանդվում»․ Արթուր Չախոյան Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար Համոզված եմ՝ ունեք ներքին տառապանք. Վարդևանյանը՝ երեք սրբազանների կալանքի որոշումն ընդունած դատավորին Սպասվում է կարճատև անձրև ՀՀ գործող վարչակազմն իր լռությամբ փաստացի համաձայնվում է Ալիևի հետ՝ դառնալով նրա հանցակիցը. «Միասին» շարժում