Հայկական միջնադար. «Վիդիշ լի», Վիգեն Սարգսյանի մասին ծաղրանկար է տպագրվել. ՀԺ
«Մեդիալաբ» կայքի տնօրեն եւ գլխավոր խմբագիր Մարիաննա Գրիգորյանի եւ նրա երեխայի հասցեին հնչեցված սպառնալիքները ուշագրավ զարգացումներ ստացան: Ինչպես պարզվեց, սպառնալիքներ հնչեցնող անձը՝ Հայկ Օհանյանը կապված է բանակի հետ, ունի ռազմական մասնագիտություն: Ընդ որում, դա այնպիսի մասնագիտություն է, որը ուղղակի կապ ունի մարդկանց ֆիզիկապես ոչնչացնելու հետ՝ նա դիպուկահար է, սպա: Համենայն դեպս այդ մասին Ինստագրամի իր էջում նշել էր հենց ինքը՝ Հայկ Օհանյանը: Ճիշտ է, բարձրացած աղմուկից հետո նա հեռացրել էր իր էջը, բայց տվյալները պահպանվել են: Տարօրինակ է, բայց դիպուկահարները սովորաբար չեն հայտարարում իրենց մասնագիտության մասին, նույնիսկ լուսանկարվելիս դեմքերը փակում են, ու դա միջազգային պրակտիկա է: Բայց դա այնքան էլ էական չէ: Ավելի տարօրինակ է իրավապահների ու պաշտպանության նախարարության պահվածքը: «Մեդիալաբի» գլխավոր խմբագիրը ավելի քան 10 օր առաջ էր հայտարարել իր նկատմամբ հնչած սպառնալիքների մասին: Լրագրողական կազմակերպությունները հանդես եկան երեւույթը դատապարտող հայտարարությամբ, բայց իրավապահները որեւէ գործուն քայլ չէին կատարում հայտարարության հեղինակին բացահայտելու ուղղությամբ: Միայն նախօրեին վերջապես քրեական գործ հարուցվեց, ու դա թերեւս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հայտարարության շնորհիվ միայն: Ակնհայտ է, որ «Մեդիալաբի» ղեկավարի եւ նրա երեխայի հասցեին կյանքից զրկելու սպառնալիքի հետեւանքները որեւէ քաղաքակիրթ երկրում կլինեին բոլորովին այլ: Խնդիրը մեր օրենսդրությունը չէ: Այն սահմանում է, որ դա քրեական հետապնդման ենթակա արարք է: Իսկ այն, որ իրավապահները չուզենալով, դժգոհելով, «ոտները կախ քցելով» են գործողություն կատարում, ցույց է տալիս մեր իշխող «էլիտայի» մտահորիզոնը: Սա առաջին դեպքը չէ: Օրինակ, Սերժ Սարգսյանի հասցեին քննադատական ելույթ ունեցած պատգամավորը հարձակման ենթարկվեց, իսկ իրավապահները  չուզենալով ու դժգոհելով դա բացահայտեցին, հարձակվողն էլ ռեալ պատիժ չկրեց: Ավելին, ՀՀԿ-ականները տեղի ունեցածի համար մեղադրում էին պատգամավորին, ոչ թե հարձակվողին: Ինչպես կարելի է փիս փիս բաներ ասել վսեմաշուք  եւ ճաճանչափայլ Սերժ Սարգսյանի հասցեին: «Մեդիալաբի» դեպքը նույնն է: Ծաղրանկար է տպել ամենայն հայոց պաշտպանության նախարարի մասին, ուրեմն կարելի է եւ նույնիսկ պետք է ինքնադատաստանի ենթարկել: Մանրամասները՝ armtimes.com-ում